- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Politika
28. 07. 2025.
18:31 >> 18:52
Čitaj mi:
Mikić: Papir koji je pokazao Šaranović je podmetačina bivšeg režima
Poslanik Građanskog pokreta URA Zoran Mikić reagovao je na današnji nastup ministra unutrašnjih poslova Danila Šaranovića u Skupštini Crne Gore u kojem je naveo da je Mikić umiješan u šverc cigareta pod pokroviteljstvom bivšeg premijera Dritana Abazovića.
Mikić navodi da je papir koji je Šaranović pokazao falsifikat i podmetačina struktura povezanih sa bivšim režimom.
"Propaganda, fabrikovanje laži i crtanje meta ljudima je bila odlika bivšeg režima DPS-a i žao mi je što se ministar Šaranović koristi istim metodama i argumentima kao strukture protiv kojih se navodno bori", poručio je Mikić.
Kako je dodao, imajući u vidu koju funkciju obavlja Šaranović ima veću odgovornost za javno izrečenu riječ.
"Da je dokument koji ministar Šaranović pokazao vjerodostojan za skoro dvije godine njegovog mandata bezbjednosni sektor ili nadležno tužilaštvo bi me makar pozvali da se izjasnim na te navode", ističe Mikić.
On je naglasio da i sam ministar zna da navodi koje je iznio danas nijesu tačni, jer da jesu on i njegove kolege iz Demokrata ne bi išle sa Abazovićem i sa njim u koaliciju na parlamentarnim izborima 2023. godine.
"Zato podsjećam gospodina Šaranovića na činjenicu da su on i njegove kolege iz Demokrata u kampanji 2023. godine išli zajedno sa nama od grada do grada svugdje po Crnoj Gori i afirmativno govorili o Dritanu Abazoviću i njegovim rezultatima u borbi protiv korupcije i organizovanog kriminala. Očigledno gospodin Šaranović na svaki način pokušava da skrene pažnju sa katastrofalne bezbjednosne situacije u kojoj se nalazi Crna Gora. A bilo bi mnogo bolje da svoju energiju usmjeri na rješavanje konkretnih problema u sektoru bezbjednosti, nego što sa mjesta ministra unutrašnjih poslova šalje poruke u maniru žute štampe", zaključio je Mikić.
Коментари0
Остави коментар