Политика
25. 11. 2022. 12:27 >> 13:28 4
РАКОЧЕВИЋ САОПШТИО
"Гласаћемо за једног судију Уставног суда када се одреди датум избора"
Демократска партија социјалиста ће гласати за једног судију Уставног суда кад се договори датум ванредних парламентарних избора и повуче Закон о предсједнику, саопштио је посланик ДПС-а Никола Ракочевић.
Ракочевић је то најавио на данашњој конференцији за новинаре.
„ДПС је спреман да буде врло конструктиван и да изаберемо макар једног судију, под јасним условима. Један услов је да одредимо тачан датум ванредних парламентарних избора, а други да се повуче неуставни закон о предсједнику“, рекао је Ракочевић.
Упитан да прокоментарише оставку Јоване Маровић на функције у Влади и странци, казао је да оставка министарке која је у техничком мандату није нешто што чуди.
"Маровић је увијек имала јасне ставове поводом потребе да Црна Гора буде наредна чланица ЕУ. Она је схватила да ова влада и Абазовић раде све да Црна Гора не буде дио ЕУ, а не оно за шта је добила мандат, а то је да спроводи реформе“, казао је Ракочевић.
Казао је да позивају Специјално државно тужилаштво СДТ да предузме истражне радње у Руднику угља, ЦЕДИС-у и ЕПЦГ јер се тамо, како је нагласио, дешавају коруптивне радње.
“Сачинићемо више кривичних пријава због неодговорних радњи у ЦЕДИС-у и непоштовања бизнис плана из 2021. ЦЕДИС то није поштовао, а запослио је цирка 1000 људи и причинио немјерљиву штету том предузећу”, рекао је Ракочевић.
Коментари 4
остави коментар