- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Politika
27. 06. 2021.
08:36 >> 08:36
11
BISERKO SMATRA
Rezolucija odvaja CG od srpske politike
Usvajanje Rezolucije o Srebrenici veliki je iskorak za Crnu Goru, jer je u datim okolnostima ipak uspjela da potvrdi svoje opredjeljenje za vrijednosti za koje se deklarisala, prije svega za antifašizam. Ta rezolucija je dodatno odvaja od srpske poražavujuće politike, rekla je za Pobjedu Sonja Biserko, predsjednica Helsinškog odbora u Srbiji.
Govoreći o reakciji Beograda na Rezoluciju o Srebrenici, Biserko kaže da nije slučajna, jer "očigledno je da je 'srpski svet' udario u zid".
"Ona je samo jedan u nizu događaja koji su prethodili. Reakcije protiv Crne Gore i aktuelnog premijera počele su ranije, a kulminirale njegovim odbijanjem da potpiše temeljni ugovor sa SPC. Beograd je, dakle, očekivao da će brzo i lako ostvariti svoje ciljeve u Crnoj Gori. Pokazalo se suprotno, jer su se u međuvremenu počeli otrežnjavati suverenisti koji su glasali protiv DPS-a. Nije više riječ o DPS-u, već o opstanku suverene Crne Gore", smatra Biserko.
Beograd je svojim ponašanjem, kako je rekla, uspio da pokrene crnogorsko društvo "i svojom arogancijom je samo učvrstio crnogorski identitet kao što je ranije učvrstio bošnjački i druge".
Na pitanje je li Vlada Crne Gore prekasno i dosta mlako reagovala na miješanje Srbije u njene unutrašnje stvari i sramnu kampanju koju Beograd vodi u svim medijima pod kontrolom vlasti, Biserko navodi da je trebalo vremena da se Crna Gora probudi.
U tome joj je, kako je rekla, tome pomogao Beograd "svojim agresivnim ponašanjem i pokušajem da isprazni crnogorski suverenitet što brže".
"Vlada je slaba, ali, ipak, reagovala je na neke poteze Beograda, vjerujem pod pritiskom sa strane. Izostaje još ozbiljnija reakcija na politiku ministrice za obrazovanje jer se ona usmjerila da Crnogorce vrati što prije 'tamo gdje im je mjesto' u srpstvo", rekla je ona.
Srbija će, kaže Biserko, vremenom morati da navikne na ravnopravne odnose ne samo sa Crnom Gorom, nego i sa cijelim regionom
Коментари11
Остави коментар27.06. 2021, 21:54
Politika
Rezolucija ne odvaja samo Crnu Goru od Srpske politike, nego odvaja i Crnogorce koji se izjašnjavaju kao Srbi, a to je i veliki problem. Crnogorska politika bi trebala zastupati sve narode u CG, a znamo da se 1/3 Crnogoskog naroda izjašnjavaju kao Srbi.
Čini mi se da ova rezolucija ne donosi ništa dobro, a mogla se je lako zaobići. Ona je trebala samo DPS'u kako bi razbili koaliciju.
I da im se to obistini, ne mogu uticati na procenat i samo se produbljuju podjele. Ako se nastavi ovakvom, 'tvrdom' praksom, praksom inata, nisam veliki optimista i bojim se za budućnost CG.
27.06. 2021, 14:43
Re: Halo
Halo : Trebao bi da znaš da većina ljudi u vlasti u Srbiji, su ili crnogorci ili iz mešovitog braka. Onda mu dođe da je to neki tihi rat između crnogoraca iz CG i crnogoraca iz Srbije. Što opet implicira da vi crnogorci večito stvarate probleme u ovom okruženju.
U potpisu, Vojvođan.
27.06. 2021, 13:19
Sonja
E, stvarno ste našli osobu koja će otvoriti oči Crnoj Gori.
To je kao da vas direktno savetuje hrvatski poglavnik.
27.06. 2021, 12:11
Re: Re: Sonja Biserko
He, he... Kad fašistički primitivci više nemaju nijedan argument, uvijek ostaje još jedan, njima primjeren, ali isključivo ako je u pitanju žena!
Bravo, bravo 'muškarčine'!
Kad sve izgubite, ostaje vam ona stvar, za utjehu i ponos, to vam bar ne mogu oduzeti!
27.06. 2021, 10:52
Re: Sonja Biserko
Đe Nataša Kandić ovo. I ona je ka ova.
27.06. 2021, 10:51
Re: Sonja Biserko
Koliko je prošlo njih kroz njen kabinet...
27.06. 2021, 10:36
Istinu govori Sonja
Opasnost je ocigledna,i vazno je da narod vidi i uveri se odakle vjetar duva, zato pamet u glavu i podrska DPSu sa partnerima da spasu CG od sigurne propasti i ovih apostola!!
27.06. 2021, 10:04
Sonja Biserko
Hahaha...
27.06. 2021, 09:46
Halo
'Nije vise rijec o DPS u, vec o opstanku suverene Crne Gore' Napokon neko da kaze nesto konkretno i pametno. Mislim da narod nije ni svjestan u kojoj je opasnost on sam (narod) od onoga sto je spremljeno na meniju DFa a izrezirano na SANU i u Beogradu.
Tek u zadnje vrijeme primjetno je doza skepticizma i straha medju procrnogorskim polticarima od te politike.
Najvise je osjeca premijer Krivokapic koji dobro zna o cemu se radi. Njemu za pohvalu sto je uspio da u zadnjem trenutku povuce rucnu bez obzira na pritiske a mozda i prijetnje i ucjene koje dobija od srpskih politicara i vlasti u Beogradu.
27.06. 2021, 09:11
slika
Dobro je,kada se utvrdjuje prijateljstvo izmedju Biserke i C.Gore.
Za bolje drustvo i nijesmo.Samo sa zbirovima,uhodama,spijunima,lopovima,krimicima,To je nas SBIJET.
27.06. 2021, 08:53
Nasem poraznim Vucku
Njemci dolaze i otvaraju jos jednu fabriku!