- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Ekonomija
05. 08. 2014.
08:05 >> 08:04
U POBJEDI
Mladen Marković stečajni upravnik
Za stečajnog upravnika u listu Pobjeda imenovan je Mladen Marković.
Marković je, kako pišu Dnevne novine, bio stečajni upravnik u kompaniji Maestral turs, a tu dužnost je obavljao i u podgoričkoj Mljekari.
Shodno Zakonu o stečaju, stečajnog upravnika koji preuzima kompletno rukovođenje preduzećem imenuje Privredni sud.
Preliminarno ročište za utvrđivanje uslova za otvaranje stečajnog postupka u Pobjedi biće održano sjutra u Privrednom sudu u Podgorici. Nakon otvaranja stečaja biće utvrđen broj zaposlenih koji su tehnološki višak i njima će biti isplaćen socijalni program.
Zahtjev za pokretanje stečajnog postupka u najstarijem novinskom preduzeću u Crnoj Gori Privrednom sudu predala je Poreska uprava, zbog nemogućnosti naplate potraživanja. Visina poreskog duga Pobjede, u ovom trenutku, iznosi 1.154.000 eura. Poreska uprava je u više navrata pokušavala da naplati pomenuta potraživanja, kroz mjere prinudne naplate.
Коментари0
Остави коментар