Osnovna tema
Crno/bijela tema
Inverzna tema
MNE Play
MNE Play

Podešavanja

Umanji / Uvećaj

Izaberite temu

Osnovna tema
Crno/bijela tema
Inverzna tema

Ekonomija

05. 06. 2013.08:31 >> 08:45
6

UBRZO I TREĆI

Stigao drugi "španski" voz

Sinoć oko 20 sati u Podgoricu je stigao drugi od ukupno tri elektromotorna voza Civity, španskog proizvođača CAF, koje je Željeznički prevoz Crne Gore naručio za potrebe prevoza putnika u unutrašnjem željezničkom saobraćaju.

19737
Uskoro na crnogorskim prugama: Nova kompozicija nakon 1984. godineUskoro na crnogorskim prugama: Nova kompozicija nakon 1984. godine

Treći i posljednji voz očekuje se oko dvadesetog juna, čime će ugovorna obaveza proizvođača biti ispunjena prije roka, 30. juna. Vozovi su namijenjeni lokalnom prevozu putnika.

Trodjelni elektromotorni vozovi, sa rezervnim djelovima i potrošnim materijalom, specijalnim i standardnim alatom, koštali su 1 miliona i 50 hiljada eura. Željeznički prevoz Crne Gore kupio ih je novcem od kredita EBRD-a za koji je garanciju dala Vlada Crne Gore.

Da bi vozovi bili pušteni u saobraćaj, kako saopštavaju iz ŽPCG, potrebno je sprovesti strogo definisanu proceduru, od montaže demontirane opreme, tehničkih pregleda, probne vožnje, obuke mašinovođa i konduktera, dobijanja upotrebne dozvole, instalacije softvera za obavještavanje putnika, tehničkog prijema... Računaju se da će ova procedura trajati oko dva mjeseca.

Projektovana maksimalna brzina vozova CAF Civity je 120 kilometara na sat.

Crna Gora je posljednji put novi voz kupila 1984. godine.

Ugovor o kupovini vozova Civity CAF potpisan je 27. oktobra 2011. godine, a nakon obavljenje tenderske procedure, od sedam ponuđača, izabran je španski.

Pratite nas na

Komentari6

Ostavi komentar

05.06. 2013, 15:29

anonymoutihomir -Pljevlja [neregistrovani]

Re: SAMO NAPRJED MILO I KRIOKAPICU

treba liniju za Avganistan

Odgovori

05.06. 2013, 14:55

anonymous [neregistrovani]

Glavni grad

Čestitamo!Treba uvesti jedan od tri da saobraća na relaciji Bar - Bijelo Polje. Građani čuvajmo nove vozove jer su zaista vrijedni.

Odgovori

05.06. 2013, 09:03

anonymous1 [neregistrovani]

ovo je pobijeda svih nas

Moze li jedna garnitura za Savnik

Odgovori

05.06. 2013, 08:55

anonymous [neregistrovani]

pospani voz od casne vlasti

mogli su barem malo pokosit oko njega I ne vidimo ga od trave e kakva nam je infrastruktura taman ista ka nam vlast raspad. ja bi im da jos minimum 20 godina da vladaju pa dako odvoje od svojih privatnih obaveza pa kupe jos 3 voza za to vrijeme

Odgovori

05.06. 2013, 04:53

anonymous [neregistrovani]

SAMO NAPRJED MILO I KRIOKAPICU

Dolaze dobre vjiesti svaki dan
za nasu transpontaciju u nasoj Drzavi.

Odgovori

05.06. 2013, 04:20

MARKO [neregistrovani]

new train

svaka cast vladi Crne Gore

Odgovori

Ostavi komentar

Pravila komentarisanja sadržaja Portala RTCGViše
Poštujući načelo demokratičnosti, kao i pravo građana da slobodno i kritički iznose mišljenje o pojavama, procesima, događajima i ličnostima, u cilju razvijanja kulture javnog dijaloga, na Portalu nijesu dozvoljeni komentari koji vrijeđaju dostojanstvo ličnosti ili sadrže prijetnje, govor mržnje, neprovjerene optužbe, kao i rasističke poruke. Nijesu dozvoljeni ni komentari kojima se narušava nacionalna, vjerska i rodna ravnopravnost ili podstiče mržnja prema LGBT populaciji. Neće biti objavljeni ni komentari pisani velikim slovima i obimni "copy/paste" sadrzaji knjiga i publikacija.Zadržavamo pravo kraćenja komentara. Manje

Da biste komentarisali vijesti pod vašim imenom

Ulogujte se
ZAKLjUČANO: OTKLjUČAJTE POVLAČENjEM STRELICE U DESNO ...

Najnovije

Najčitanije