- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Ekologija
30. 06. 2023.
06:42 >> 06:48
NOVI IZVJEŠTAJ
Solarni kapacitet Kine veći nego u ostatku svijeta zajedno
Kina je na putu da udvostruči svoje kapacitete za proizvodnju električne energije iz vjetra i sunca, i da svoje ciljeve iz oblasti obnovljive energije za 2030. godinu dostigne - pet godina ranije, pokazuje novi izvještaj, a prenosi CNN.
Očekuje se da će Kina proizvesti 1.200 gigavata iz solarnih elektrana i vetroparkova do 2025. godine, ako se izgrade i puste u rad sva planirana postrojenja, pokazuje studija neprofitne organizacije Global enerdži monitor.
Solarni kapacitet Kine sada je veći nego u ostatku svijeta zajedno.
Kapacitet kineskih vjetroparkova na kopnu i moru udvostručio se od 2017. i otprilike je jednak ukupnom iznosu ostalih sedam najvećih zemalja svijeta, navodi se u izvještaju.
Doroti Mej, menadžerka projekta u Global enerdži monitoru, ocijenila je da je porast broja solarnih elektrana i vjetroparkova u Kini "nevjerovatan".
Procvat obnovljive energije u zemlji rezultat je kombinacije podsticaja i propisa, navodi Global enerdži monitor.
Kina se 2020. godine obavezala da će do 2060. godine postati karbonski neutralna.
Sa druge strane, ova zemlja je najveći svjetski proizvođač gasova staklene bašte i povećava iskopavanje uglja.
Коментари0
Остави коментар