- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Novosti dana
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- Muzički program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Društvo
24. 02. 2025.
11:17 >> 11:18
SNDIKAT UPRAVE I PRAVOSUĐA
"Državni službenici i namještenici snom mrtvijem spavaju"
Sindikat uprave i pravosuđa Crne Gore reagovao je povodom usvajanja Predloga zakonaa o izmjenama i dopunama Zakona o državnim službenicima i namještenicima na sjednici Vlade Crne Gore. Kazali su da ih niko nije konsultovao tokom izrade akta. Poručuju da se uvođenjem takozvanog MERIT sistema šalje poruka mladima da ne uče.
Iz Sindikata podsjećaju da je Predlog zakona usvojen na sjednici Vlade Crne Gore održanoj 20.februara.
“Ni za ovaj, kao ni brojne druge predloge zakona koji čekaju da ih usvoji Skupština Crne Gore (što će biti lakše, nego isključiti TV dok se budu izglasavali) niko od stručne i kompetentne javnosti, a kamo li tamo neki Sindikat uprave i pravosuđa Crne Gore, nije mogao imati učešće u izradi zakonskog rješenja, da makar ukaže na negativne efekte koje će izazvati u našem društvu”, navode iz Sindikata.
Posebno problematizuju MERIT sistem koji uvodi jednakost između VI i VII stepena stručne spreme.
“Šta se valja iza brda - MERIT sistem uvodi jednakost između VI i VII stepena stručne spreme. Uvodi na legalan, ali ne i legitiman način rukovodioce koji će legalno, ali ne i legitimno biti manje obrazovani nego oni koji izvršavaju njihove naloge”, navodi se u saopštenju.
Poručuju da zahvaljujući MERIT sistemu dobijamo jednu afirmativnu poruku - Ne učite.
“Nemojte učiti, jer što manje znate, manje ćete da se sjekirate. Sjedite, razmislite i pođite do neke partije, na vama je da dobro birate, što bolje izaberete, bolje su vam šanse za dobar plasman u državnoj upravi, za one koji imaju malo više sreće radiće rodbinske i kumovske veze. I tako...sve je isto, samo njega nema. Dobro birajte, srećno”, navodi se u saopštenju.
Коментари0
Остави коментар