Друштво
09. 08. 2023. 14:13 >> 14:15 1
КЦЦГ
На Гинекологији и Кардиохирургији уграђени бојлери након пола вијека
На Кардиохирургији и Гинекологији Клиничког центра Црне Горе уграђени су бојлери, које одјељења нијесу имала од 1974. године, потврђено је Порталу РТЦГ. Из највеће здравствене установе у држави напомињу да је снадбијевање топлом водом од усељења централизовано, те да од почетка није могло задовољити 24-четворочасовне потребе.
"Имајући у виду да су од тада до данас, због потреба наших осигураника као и развоја медицине, просторни капацитети КЦЦГ годинама проширивани, суочили смо се са додатним проблемом у снадбијевању топлом водом. Морамо нагласити да скоро да нема клинике која није проширила своје просторне капацитете у односу на период када је зграда усељена, због чега су те дестинације и имале највише проблема са снадбијевањем топлом водом", саопштили су из КЦЦГ за Портал Јавног сервиса.
Истичу да је менаџмент благовремено препознао ово питање и тражио најбоље и најадекватније рјешење.
"Као што смо прије пар дана и најавили, инсталирани су набављени бојлери и на овај начин смо ријешили вишедеценијски проблем. Грађане увјеравамо да са пуном пажњом анализирамо њихове сугестије као и све изазове са којима се сусрећемо у свакодневном раду и систематски их рјешавамо у границама могућег", поручују из КЦЦГ.
Раније је саопштено да од изградње КЦЦГ, 1974. године, услијед недостатка притиска, топлу воду од 7 до 15 сати има Клиника за гинекологију и акушерство и Клиника за кардиохирургију, а од 15 до 21 сат Клиника за интерну медицину.
"Упркос свему, све клинике деценијама функционишу беспријекорно због чега су запослени завриједили поштовање", истичу из те здравствене уставнове.
Коментари 1
остави коментар