Друштво
31. 01. 2023. 16:00 >> 15:56
У НП СКАДАРСКО ЈЕЗЕРО
"Одлучни да зауставе криволов, потребне строже казне за преступнике"
Из Националног парка Скадарско језеро поручују да су спремни да изађу на крај с криволовом. Удружени с министарствима екологије и пољопривреде, Агенцијом за заштиту животне средине, полицијом, рибарима, те невладиним организацијама, поручују да ће истрајати у тој намјери.
Како је казао координатор у НП Томо Укшановић, први пут послије низа година сва пловила су опративна.
"Пловила јесу стара и честе су оправке на њима, али су оперативна. У Служби заштите Националног парка старосна структура није повољна, ипак је то тежак посао и захтијева физичку снагу и спремност. Очекујемо да до почетка забрана риболова 15. марта та служба добије још десетак нових људи и макар још једно пловило које ће нам помоћи у сузбијању нелегалних активности ", казао је Укшановић.
Како је додао, оно што је примједба ка другим инстанцама, је да има пуно повратника у нелегалним активностима, што значи да казне нијесу примјерене штети које се наносе Националном парку Скадараксо језеро.
Апеловао је да и други државни органи помогну у оквиру својих могућности и да се у наредном периоду можда ради и на промјени законских рјешења у овој области.
Коментари 0
остави коментар