- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Tenis
21. 09. 2014.
09:25 >> 09:25
8
TENISERKA SREĆNA
Ana Ivanović osvojila titulu u Tokiju
Srpska teniserka Ana Ivanović osvojila je četvrtu titulu ove sezone, pošto je u finalu WTA turnira u Tokiju pobijedila Karolinu Voznijacki sa 6:2, 7:6 (7-2).
Ivanovićeva je ove sezone prethodno slavila u Oklendu, Montereju i Birmingemu, a na putu do nove titule savladala je Azarenku, Šafarovu, Kerber i sada Voznijacki, i to sve bez izgubljenog seta.
„Karolina je igrala sjajan meč danas. Bila je to veoma dobra borba – bilo je nekih teških momenata, posebno u drugom setu. Ali, samo sam pokušavala da idem poen po poen i veoma sam srećna što sam uspjela da pobedim. Nevjerovatan je osjećaj osvojiti ovu titulu“, rekla je Ivanovićeva.
Srpska teniserka izjavila je da se rado vraća u glavni grad Japana zbog velikog broja navijača.
„Volim da dolazim ovde – navijači su nevjerovatni, uvijek je zadovoljstvo vidjeti ih. Stekla sam neke prijatelje ovdje tokom godina i sjajno je iznova se vraćati“, dodala je Ana.
Ivanovićeva je spektakularno odigrala završnicu prvog seta u kojoj je osvojila čak 14 poena u nizu i u velikom stilu je došla do vođstva. Ana je propustila tri brejk šanse na startu drugog seta, a onda je i Voznijacki podigla nivo igre i gledali smo mnogo neizvjesniju borbu.
Niz od četiri brejka prekinula je Ivanovićeva gemom na svoj servis za 4:4, a poslije toga šansi više nije bilo. U taj brejku Ana je bila staloženija i zasluženo je došla do 15. titule u karijeri.
Ani će pripasti 470 bodova i 196.670 dolara, dok je Voznijacki bogatija za 105 hiljada dolara i 305 bodova.
U trci za plasman na završni turnir u Singapuru Ivanovićeva sada ima 4120 bodova i na petoj je poziciji, a Dankinja će biti deveta sa 3796 bodova. Ipak, obje će se pomjeriti za još po mjesto naviše jer je Na Li riješila da se povuče iz tenisa.
Коментари8
Остави коментар