- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Tenis
30. 08. 2023.
13:20 >> 13:23
US OPEN
Alkaras: Pokušaću što prije da skinem Đokovića sa vrha
Karlos Alkaras je lakše od očekivanog prešao prvu prepreku na US openu jer mu je Njemac Dominik Kepfer predao meč.
Njega sad čeka duel za južnoafričkim teniserom Lojhom Harisom, a u razgovoru sa novinarima govorio je i o Novaku Đokoviću.
Srpski teniser će nakon US opena definitivno postati ponovo svjetski broj jedan, a mladi Španac je najavio "napad na to prvo mjesto".
"Za mene je to sada cilj, povratak na vrh. I prije ovoga sam rekao da imamo zaista dobru bitku za prvo mjesto. Znao sam da će poslije US Opena opet biti prvi. Kada se turnir završi, pokušaću da se što prije vratim na vrh. To je moj cilj. Radim na tome. Sezona ima mnogo turnira do kraja godine. Pokušaću da se oporavim prije nego što dođe taj kraj sezone", rekao je Alkaras.
Nova zvijezda svjetskog tenisa i igrač koji sigurno će obilježiti narednu deceniju, pa i više od toga na US openu brani titulu, jer je baš prošle godine osvojio svoj prvi Gren slem u karijeri upravo u Njujorku.
"Bio sam uzbuđen što igram prvi meč na US Openu. Lepo je izaći na 'Artur Eš' stadion posle takve serije prošle godine. BIo sam uzbuđen zbog povratka. Ne pričam o odbrani titule. Nisam mislio o tome kako sam bio šampion ovde pre godinu dana. Samo sam se koncentrisao da igram na najboljem nivou, da vratim taj nivo od prošle godine, da radim iste stvari. O tome jedino i razmišljam sada. Želim da se udaljim od tog pritiska koji stavljaju na mene kao branioca titule", zaključio je Španac.
"Bio sam uzbuđen što igram prvi meč na US Openu. Lijepo je izaći na 'Artur Eš' stadion poslije takve serije prošle godine. Bio sam uzbuđen zbog povratka. Ne pričam o odbrani titule. Nisam mislio o tome kako sam bio šampion ovdje prije godinu dana. Samo sam se koncentrisao da igram na najboljem nivou, da vratim taj nivo od prošle godine, da radim iste stvari. O tome jedino i razmišljam sada. Želim da se udaljim od tog pritiska koji stavljaju na mene kao branioca titule", zaključio je Alkaras.
Коментари0
Остави коментар