Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема
MNE Play
MNE Play

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Rukomet

28. 11. 2025. 19:26 >> 19:26

Poigravanje protiv Paragvaja, sad kreće ono pravo

Najvažnije bitke na 27. Svjetskom prvenstvu tek počinju, čini se da ih "lavice" čekaju spremne - Đurđina Jauković i drugarice su rutinski savladale autsajdera grupe D Paragvaj (34:25), a selektorka Suzana Lazović je iskoristila priliku i da razigra Andrijanu Tatar, čiji bi iskustvo i igra u oba pravca mogli da budu od velike koristi u ključnim duelima.

Od specijalnog izvještača RTCG iz Trira

Na početku utakmice su se mučile crnogorske rukometašice sa omalenim bekovima južnoameričkog tima, pogotovo sa 158 centimetara visokom Fernandom Insfran, ali kako je vrijeme odmicalo sve više su nametale svoj tempo.

Razlika je konstantno rasla, mada Paragvajke ni u jednom trenutku nisu pomislile da se predaju i odustanu od borbe. Razlika u klasi je ipak prevelika, pa je u finišu 1. poluvremena prvi put bilo plus šest (19:13).

Matea Pletikosić se u posljednjem napadu pred odlazak na veliki odmor odlično izborila za zicer, ali je Fatima Okampos odbranila. Tada nije bilo plus sedam, ali jeste tri puta na početku nastavka, nakon gola Anastasije Marsenić, odnosno dva pogotka kapitenke Đurđine Jauković.

Pletikosićeva je u 37. minutu prvi put donijela osam razlike (23:15), da bi Dijana Trivić golovima sa lijevog krila i iz sedmerca povisla na 26:17. Ubrzo je Lazovićeva ubacila i Mariju Božović i mladu Elenu Mitrović, a poslije kraćeg posta ubrzo je krenula nova serija Crne Gore, pa je u 51. minutu bilo 30:19.

Ono što sigurno mora da zabrine selektorku su olako izgubljene lopte, pogotovo kada je Crna Gora napadala bez golmanke zbog isključenja. Matea Pletikosić je nekoliko puta dala loptu pravo u ruke Paragvajkama i omogućila im lake golove, a i ostale igračice su kiksale i u pozicionim napadima i u kontrama. Protiv slabašnog tima Marise Farije to nije stvorilo probleme, ali već od duela sa Španijom toliko tehničkih grešaka može da bude surovo kažnjeno...

Najefikasnija je bila Anastasija Marsenić sa šest golova. po pet su dale Matea Pletikosić i Dijana Trivić, po četiri Đurđina Jauković i Katarina Džaferović, po tri Tatjana Brnović i Andrijana Tatar, Ivona Pavićević dva, a po jedan Itana Grbić i Marija Božović.

U 2. poluvremenu je odmarala i Armel Atingre. Odlična je bila Marija Marsenić, koja je sakupila sedam odbrana prije nego što je u 48. minutu ustupila mjesto Andrei Škerović, na čijem kontu su bila tri zaustavljena šuta.

PARAGVAJ - CRNA GORA 25:34 (13:19)

Trir - "SWT arena". Gledalaca: 1.861. Sudije: Vejmans i Volbertus (Holandija). Sedmerci: Paragvaj 4 (4), Crna Gora 6 (5). Isključenja: Paragvaj 6, Crna Gora 8 minuta.

Paragvaj: Okampos (šest odbrana), Maćuka (tri odbrane), Akunja 1, Insfran 8 (4), Gonsales 1, Leiva, Fernandes 3, Fleitas 2, Lugo, Portiljo 3, Mendosa 2, Tores 2, Samanijego 2, Enrikes, Valdovinos 1.

Crna Gora: Škerović (četiri odbrane), Atingre (četiri odbrane), M. Marsenić (sedam odbrana), A. Marsenić 6, Mitrović, Jauković 4 (1), Pletikosić 5 (2), Godeč, Trivić 5 (2), Džaferović 4, Božović 1, Brnović 3, Bulatović, Tatar 3, Pavićević 2, Grbić 1.

Пратите нас на

Коментари0

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније