S.V.

13. 10. 2024. 15:35 >> 16:04

LIGA ŠAMPIONA

Bez snage za novo iznenađenje: Ludvigsburg prejak za Budućnost

Mečevi sa šampionom i vicešampionom Evrope u samo sedam dana bili su preveliki zalogaj za mladi tim Budućnosti. Nakon što su proteklog vikenda zaustavile Đer, izabranice Bojane Popović nisu imale snage za još jedno iznenađenje, pa je Ludvigsburg danas slavio u "Morači" 36:25.

Budućnost je nakon izjednačenog početka prva stigla do dva gola prednosti. Bilo je to u petom minutu, kada je pogodila Pavićević. Međutim, brzo su reagovale gošće i nakon što je golmanka Bundes pogodila praznu mrežu izjednačile 5:5.

Naš tim je prokockao napad za plus dva, što je Ludvigsburg kaznio i golom Karlson u 12. minutu prvi put poveo 7:6.

"Plave" su potom primile gol sa igračicom više, kada je Tomajer realizovala kontru za 9:7, sredinom prvog dijela.

Razigrale su se u tim momentima Smits i Karlosn, pa su Njemice u nekoliko navrata imale dva gola prednosti, a nakon realizovanog sedmerca u 18. minutu i prvi put do plus tri 13:10.

Propustila je nakon toga Budućnost da priđe na minus jedan, pošto Vukčević nije realizovala čak dva sedmerca, što je na drugoj strani kaznila Smits 15:12.

U pretposljednjem minutu prvog dijela gošće su preko Berhend prvi put stigle do plus četiri 17:13, da bi na poluvremenu Ludvigsburg imao tri gola viška 17:14.

Mnogo bolje su gošće ušle u nastavak pa su za pet minuta igre udvostručile vođstvo sa poluvremena, nakon što je Smits realizovala sedmerac 21:15.

U 39. minutu vicešampion Evrope je poveo sa 24:16 i već tada je bilo jasno ko će slaviti u ovom meču.

Luvigsburg je u 49. minutu imao i dvocifrenu prednost 28:18, na kraju 36:25 za Njemice.

Vukčević je sa osam golova bila najefikasnija kod "plavih". Ludvigsurg je predvodila Tomajer sa sedam golova, jedan manje je dala Smits.

Nakon pet kola, Budućnost ima bod, a Ludvigsburg četiri.

Budućnost - Ludvigsburg  25:36 (14:17)

Podgorica - Dvorana: "Morača". Gledalaca: 400. Sudije: Backović i Palacković (Slovenija). Sedmerci: Budućnost 1 (1), Ludvigsbirg 3 (3). Isključenja: Budućnost 4, Ludvigsbirg 2 minuta.

Budućnost: Atingre 11 odbrana, Hauge jedna odbrana, Marsenić, Danijelson, Vukčević 6 (3), Godeč 2, Popović, Marković 1, Ivanović 1, Radević, Bulatović 2, Tomova, Ramusović 3 (3), Radivojević 3, Kadović, Pavićević 2.

Ludvigsburg: Bundsen (sedam odbrana), Rot, Tomajer 6 (5), Gasama Sisoko 3, Del, Leuhter 4, Johansen, Hvenfelt 1, Smits 6, Berend 3, Nestaker 1, Karlson 3, Faluvegi 2, Mala 2.