D.B.

23. 08. 2024. 09:54 >> 10:46

svjetsko prvenstvo u kini

Kadetkinje zauzele 12.mjesto na Svjetskom prvenstvu

Rukometašice Crne Gore do 18 godina zauzele su 12.mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kinu. Crna Gora je takmičenje završila sa dvije pobjede, dva remija i tri poraza.

One su rano jutros poražene od Brazila 28:21 u drugom meču razigravnja za plasman od 9. do 12. mjesta.

Nina Ramusović je bila najefikasnija sa šest golova, dok je Ksenija Kuzman četiri puta zatresla mrežu rivala.

Teodora Rončević je upisala šest odbrana.

Nakon prvog poluvremena bilo je 10:10, a naša reprezentacija posljednji put vodila je u 33. minutu kada je imala dva gola prednosti - 13:11.

Brazil je tada postigao pet vezanih golova za vođstvo 16:13, a pitanje pobjednika riješio je u 50. minutu kada je poveo 23:17, nakon nove nove serije 5:0.