L.V.

08. 06. 2024. 19:32 >> 19:34

EHF LŠ

Barselona se poigravala sa Kilom i zakazala finale sa Olborgom

Rukometaši Barselone drugi su finalisti EHF Lige šampiona nakon što su u polufinalu ubjedljivo savladali Kil 30:18

Jedan od glavnih heroja Katalonaca je bio danski golman Emil Nilsen koji je imao 15 odbrana.

Već na samom startu meča Barselona je uspjela da napravi prednost i da polufinale otvori serijom 3:0.

Rune Damke je prekunio seriju Katalonaca, a nakon 4:1 njemački tim je uspio da preokrene rezultat pogocima Duvnjaka i Rajnkinda.

Poveo je Kil sa 6:5, ali je onda jednostavno stao.

Treba napomenuti da je Barselona novu seriju odradila na krilima sjajnog golmana Emila Nilsena.

Danac je "začarao svoju mrežu" i do poluvremena je bio na 50 odsto odbrana. Kil je upao u čak 11 minuta praznog hoda bez gola, a kad igrate protiv Barselone takva situacija se "ne prašta". Brze kontre, i pogoci Aitora Arinna Bengčuea i Blaža Janca Barselona je otišla sa +6 na poluvremenu.

Ni nastavak nije donio na samom startu napredak u igri Njemaca, pa je nakon samo tri minuta igre razlika bila +8 u korist Barselone.

U jednom trenutku Kil je uspio da priđe na pet golova zaostatka, ali to je bilo sve što su uspjeli da naprave, budući da je brzo uslijedila "kaznena ekspedicija" Katalonaca pa je na polovini drugog poluvremena prednost bila i dvocifrena (27:17).

Barselonina nadmoć ostavila je prostora i za atraktivne poteze pa je tako Melvin Ričardson "prodao cepelin" a onda savladao Tomasa Mrkvu.

Kil je ponovo imao "prazan hod" od skoro deset minuta bez postignutog gola.

Do kraja prednost je rasla i Barselona će sjutra od 18 časova igrati finale sa Olbrorgom

Dvije ekipe su već jednom bile u finalu Lige šampiona, 2021. godine kada je Barselona ubjedljivo slavila 36:23.