- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Košarka
16. 10. 2025.
17:56 >> 18:45
Čitaj mi:
Primorje poraženo na debiju u ABA 2 ligi; Roganović: Kobna slobodna bacanja
Košarkaši Primorja 1945 su porazom počeli svoj debitantski nastup u ABA 2 ligi. Novljani su na gostovanju u Novom Sadu izgubili od Vojvodine rezultatom 82:99.
Nakon bolje igre gostiju u prvoj četvrtini, domaći su u drugoj napravili preokret, a odlučujuću prednost stekli su u trećoj dionici, na kraju koje su imali maksimalnih plus 23 (83:60).
"Mislim da smo u ovoj utakmici pokazali neke stvari koje su dobre, posebno na početku utakmice, jer smo tada i mi kontrolisali ritam. Kasnije su se desile neke promjene, koje su meni neshvatljive, u smislu kontakta, u smislu nekih faulova koji su bili, a nisu suđeni. Puno izgubljenih lopti i naravno slobodna bacanja, jer jedna ekipa u ABA 2 ligi ne može da šutira ovako loše slobodna bacanja. Mi smo promašili čak 14 slobodnih bacanja. Vojvodina je šuteve za tri poena, koje je uzimala u drugom dijelu, sve pogodila i prosto ne može se igrati s tim", rekao je strateg Novljana Pavle Roganović.
Trener Vojvodine Marko Dimitrijević je istakao da mu je problem u pripremi meča bilo slabo poznavanje rivala iz Herceg Novog.
"Ovo je naša prva utakmica u ABA 2 ove godine. Iskreno, Primorje nam je bila nepoznanica, prije svega što se tiče crnogorskih igrača. Ušli smo u grču, prva je utakmica, mislim da je dobar put što smo vezali dvije pobjede i treba da nastavimo u ovom ritmu. Dobro je za nas što se Jordan Sesion vratio na teren, jer imamo jednog igrača više u rotaciji. Posvetio bih ovu pobjedu Luki Savanoviću, koji je i dalje bolestan i očekujemo da se što prije vrati na teren. Čestitam ekipi Primorja na dobroj utakmici, pogotovo u prvom poluvremenu", rekao je trener Novosađana Marko Dimitrijević.
Debi pred svojim navijačima u drugom po rangu regionalnom takmičenju, košarkaši Primorja 1945 imaće 1. novembra, kada će u Igalu od 18 časova ugostiti Radnički iz Kragujevca.
Коментари0
Остави коментар