L.V.

13. 04. 2024. 13:45 >> 16:29

KVALIFIKACIJE ZA OI

KRAJ: Njemačka-Crna Gora 28:24

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Njemačke 28:24 u utakmici drugog kola kvalifikacionog turnira za plasman na Olimpijske igre u Parizu.

Naše djevojke nisu odigrale dobar meč, prije svega u napadu. Prvo poluvirjeme i sjajna odbrana i brlijantna utakmica za Armel Atingre, ali nažalost nismo uspjeli da valorzujemo to u napadu i svega sedam golova u prvom poluvremenu.

U nastavku "blickrig" domaćih u tri minuta i prednost od 15:7.

Razlika je rasla čak na deset golova 20:10, i tu je bilo jasno da će Njemice biti sigurne putnice u Pariz.

Na kraju dobrih posljednjih 14 minuta naše ekipe, uspjeli smo da ubrzamo igru i da svedemo zaostatak na kraju na četiri gola.

Među našim igračicama sjajna Matea Pletikosić sa devet golova i tri asistencije.

Sjuta sa Slovenijom igramo meč za Olimpijske igre.

NAJAVA:

Naše djevojke se upisale pobjedu u prvom meču sa Paragvajem 30:25, u jednoj utakmici u kojoj je ostao utisak da u preostale dvije utakmice mora bolje.

I Njemice su slavile u prvom kolu protiv Slovenije 31:25, pa ovaj duel rezultatski ništa ne garantuje našim djevojkama.

Normalno pobjedom bi bili korak bliže Parizu, ali svakako meč sa Slovenkama bi rješavao na kraju (gdje bi u kombinatorici mogao da igra i poraz uz odgovarajuću gol razliku).

Itana Grbić je nakon meča sa Paragvajem kazala da nisu od starta očekivale laku utakmicu sa Južnoamerikankama.

"Ne znam ko je očekivao da će biti lagan meč, mi definitivno nismo. Na Svjetskom prvenstvu smo imale problema sa njima, do 40. minuta igrale ravnopravno. Iz prvenstva u prvenstvo, iz godine u godinu, igraju sve bolje i tehnički su više obučene, a ekipa su koja nama najmanje leži. Brzi protok lopte, niski stav, a mi smo veće od njih u odbrani i napravile su nam probleme", kazala je Itana.

Naš srednji bek je svjestan ipak da protiv Njemica mora da se promjene neke stvari.

"U narednih 48 sati će morati neke stvari da se promijenimo, kako bismo mogle da se nadamo nečemu i da nešto očekujemo. Jedno je otvaranje turnira, prva utakmica, adrenalin i emocije, ali je drugo je stav i sam odnos prema težini koju nosi turnir. Moramo da shvatimo da igramo za Olimpijske igre i da sve promijenimo odnos i stav", kazala je ona.

LIVE BLOG:

15:41

Njemice idu u Pariz. Našim djevojkama ostaje meč sa Slovenijom i nadamo se pobjedi i odlasku na Olimpijske igre

15:34

Ivona Pavićević ponovo sa krila. Konačno su se probudile naše djevojke i sa deset golova svele zaostatak na četiri.

Опширније

15:29

Novi gol Pavićević, a potom i Tatjane Brnović. Spustili smo se na pet golova prednosti 25:20.

Опширније

15:25

Grajsels i Belk lijepo kombinuju i to je pogodak sa igračem više (Popović zavrijedila dva minuta zbog faila nad Antl).  Pletikosić ponovo sa druge strane pogaša. 24:17

Опширније

15:23

Lijepa akcija naših krila. Dijana Mugoša na suprotnoj strani za Ivonu Pavićević i gol za naše.

Опширније

15:20

Uspjeli smo koliko toliko da zaustavimo tedenciju povećavanja prednosti za domaći tim, pogađale su Grbić i Despotović, ali i dalje ubjedljivo gubomo 22:13

Опширније

15:18

Dol sa lijevog krila vodi Njemica ka duploj prednosti, ali Mugoša smanjuje sa kontra pozicije. 20:11

Опширније

15:16

Belk uz srećno odbijanje lopte vodi Njemačku ka maksimalnih devet golova prednosti 19:10.

Опширније

15:15

Majnhof daje gol i vodi Njemice do osam golova prednosti, sa druge strane Pletikosić daje svoj šesti gol. Jedina svijetla tačka našeg napada.

Опширније

15:14

Majnhof opet sa druge strane sa sedam metara precizna.

Опширније

15:12

Matea Pletikosić pogađa sa linije od sedam metara. Jedina naša igračica sa više od jednog datog gola.

Опширније

15:09

Raste prenos domaćih, tek jedan gol za naše i to je sada već ogromna razlika za ovakav tempo meča. Naše djevojke u prosjeku na četiri i po minuta postižu gol. 15:8

Опширније

14:53

Njemice kreću ekspresno u nastavku. Tri brza gola u svega tri minuta i ovo je sad već ozbiljna prednost 14:7

Опширније

14:48

Atingre sada hvata živu loptu nakon šuta Grajsels, imali smo poljednji napad, Grbić je probala ali Filter brani.

Опширније

14:46

Konačno akcija za krilo i Bulatovič lobuje Filter. Očigledno da su ti šutevi "ahilova peta" za njemačku golmanku. Međutim Grajsels je nezaustavljiva u ovom poluvremenu i novi gol na drugoj strani 11:7.

Опширније

14:44

Grajsels vraća Njemice ponovo na četiri gola razlike.

Опширније

14:43

Sedmerac za Crnu Goru, Pletikosić ponovo precizna, njen treći vezani gol. Vodi Njemačka 9:6.

Опширније

14:42

Šta radi Atingre na našem golu. Nova sedma odbrana naše golmanke, vjerovatno i najbolje poluvrijeme u našem nacionalnom dresu.

Опширније

14:41

Promašen zicer naših, i kao po pravilu stiže kazna. Belk vraća Njemice na +4

Опширније

14:40

Matea Pletikosić!!! Novi gol, i to ponovo lob udarcem. Probale su Njemice brz centar ponovo, ali Antigre se vratila i odbranila.

Опширније

14:39

Njemice postižu gol, nakon situacije u kojoj je igledalo daje Bobana Klikovac faulirana. Sidije se nisu oglašavale, brzi centar i gol za Njemice.

Опширније

14:38

Sedmerac za Crnu Goru. Povreda golmanskog prostora, sada Matea Pletikosić majstorski, lobom preko Filter i konačno gol za nas. Vodi Njemačka 7:4

Опширније

14:35

Nikako da proradi napad "Lavica". Odbrana sjajna, predvođena danas fenomenalnom Antigre koja sve brani. Napad sa druge strane nikako da valorizuje takvu situaciju. Probali smo i sa sedam igračica u polju ali to za sada ne daje rezultate.

Опширније

14:33

Probali smo nakon tajm-auta sa sedam igračica u polju da razbijemo zonu 6-0, ali greška u dodavanju. Atnigre na drugoj strani sjana u odbrani.

Опширније

14:32

Novi gol za Njemačku, Grajsels ponovo precizna i sada je ovo već rezultatski skok za domaće 7:3. Bojana Popović je zvala tajm-aut.

Опширније

14:31

Vode Njemice 6:3, Grajsels pogađa sa pozicije centra nakon lijepe akcije domaćih.

Опширније

14:30

Tatjana Brnović je izborila sada sedmerac za naš tim. Dijana Mugoša nažalost nije bila precizna

Опширније

14:29

Ništa novo za Njemačku. Novi sedmerac dobijaju od španskih arbitra i Majndhof je četvrti put precizna, iako je sada Antigre bila na lopti

Опширније

14:28

Odličan napad našeg tima. Lopta je spuštena na Brnović koja je pogodila.

Опширније

14:27

Kako brani Atingre, najzaslužnija za to što imamo rezultatski priključak i pored lošeg napadačkog ulaska u meč

Опширније

14:26

Španske sudije sviraju treći sedmerac za domaće igračice i isključenje za Tatjanu Brnović. Probala je Popović sa Rajčić na golu, ali Majdhof je neumoljiva vodi  Njemačka 4:2.

Опширније

14:25

Jelena Despotović!!!! Sjajana odbrana i naša djevojka je sama sa dvije igračice na leđima uspjela da istrči tranziciju i pogodi. Gol poslije 8 i po minuta za naš tim.

14:22

Armel Atingre je dobro ušla u meč i tri puta je odbranila pokušaje domaćih rukometašica.

Опширније

14:20

Dosta grupa igra Njemica, pa su Despotović i Grbić u razgovoru sa sudijama zbog puštanja takvog kriterijuma.

Опширније

14:19

Nevjerovatno dug napad za Njemice, španski sudijski duo nije podigao ruku za pasivni napad. Na kraju ipak uspjeli smo da se odbranimo

Опширније

14:17

Sjajna asistencija Itane Grbić za Tatjanu Brnović i sedmerac za naše djevojke. Dijana Mugoša je preuzela odgovornost i pogodila.

Опширније

13:51

Sedmerac za Njemice i precizna je Maindhof, kojoj je prije početka meča uručena plaketa povodom 50. meča u dresuNjemačke.

Опширније

13:49

Prva pomoćnica selektorke i nekada fenomenalno lijevo krilo Maja Savić poručuje da Crna Gora nije pokazala sve adute u pobjedi nad Paragvajem (30:25), da su nešto i sakrile Njemicama, koje su bile ubjedljive protiv Slovenije (31:25).

"Ostavile su jako dobar utisak u duelu sa Slovenijom. Filter je sjajno branila, ove sezone je jedna od najboljih u Ligi šampiona. Od bekova je Belk u Ferencvarošu, Smits je stub njihove odbrane i igre, bez obzira na to što imaju i Grajsels i Maidhof, a neću da zanemarim krila i pivote. To je sjajna reprezentacija, ali smo se taktički spremale i na prethodnim utamicama nismo htjele da otkrivamo sve zamisli koje ćemo danas pokazati na terenu".

Опширније

13:48

Bojana Popović naglašava da protiv Njemica njene igračice ne smiju da budu brzoplete.

"Moraćemo da imamo mirnoću u tranziciji, da nismo brzoplete, i generalno mora malo drugačije da se odigra. Da se pronađe pravi ritam i dobra šansa", kazala je naša selektorka.

Опширније

13:38

Sa Njemicama smo do sada igrali pet puta. Četiri puta slavile su naše djevojke, dok Njemice imaju samo jednu pobjedu.