Л.В.

08. 10. 2022. 17:42   >>  18:07

ЕХФ ЛИГА ШАМПИОНА ЗА РУКОМЕТАШИЦЕ

Будућност поражена од Меца

Рукометашице Будућности поражене су од француског Меца у Подгорици 28:36, у оквиру 4. кола ЕХФ Лиге шампиона за рукометашице.

Гошће су боје отвориле меч, дошле рано до осјетније предности, али је након тимеоута Бојане Поповић наш тим успио да ухвати приључак и спусти заостатак на само два гола заостатка.

Дуго је стојао резултат 9:11, и имале су "плаво-бијеле" више прилика да приђу на гол заостатка, али лопта једноставно није хтхела у гол.

Тада креће нова серија француске екипе, која је показала да побједа над супер јаким Ђером није била случајност.

Резултат је износио 12:20, када је подгоричка екипа у једном брзом ритму успјела да направи серију од 3:0 за мање од једног минута.

На крају ипак шест гола заостатрка за ђевојке Бојане Попопвић уз 21 примљени гол.

Мец је у другом полувремену искусно чувао предност и није ни у једом тренутку допустио "плаво-бијелима" да озбиљније припријете.

Милена Раичевић је дала десет голова, Ивана Гудеч је постигла седам, док је голманка Армел Атингре имала 13 одбрана.

Добру партију је имала и Матеа Плетикосић која је подијелела 10 асистенција.

Мец је до побједе водила Бруна Апаресида Алмеида де Паула са девет, док је Kло Валентини меч завршила са седам голова.