Рукомет

17. 09. 2022. 17:34   >>  17:35

ЛИГА ШАМПИОНА

"Плаве" поражене од данског Есбјерга

Рукометашице Будућност Бемакса поражене су данас у Подгорици у утакмици против данског Есбјерга резултатом 23:28. То је била утакмица другог кола Б групе ЕХФ Лиге шампиона. Утакмицу сте могли да пратите на ТВЦГ1 и Порталу РТЦГ.

Упркос доброј игри, рукометашице Будућност Бемакса нијесу успјеле да направе изненађење.

Данска екипа је, чини се, сасвим заслужено славила у Подгорици.

Крај

Још један гол за Есбјерг, 23:28. На крају поново пет разлике, као на полувремену.

Грешка у нападу Будућности, Есбјерг напада, до краја још два минута.

Јакобсен заустављена, није остало много до краја.

Ипак данска екипа постиже гол, 23:27.

На пет минута до краја, Раичевић постиже диван дол, резултат је 23:26.

Реистад десети гол, изборила је и искључење. Резултат је 22:26.

Погодак за Милену Раичевић, сада је три гола разлике.

С друге стране, прецизна је Реистад, 21: 25. Реистад је дала девет голова. Добра партија играчице која је била најбоља на Фајнал фору 2021. године.

Џаферовић непрецизна, остаје плус три за дански тим.

Мерк добра у нападу, 21:24, три пулс за дански тим.

У 50 минуту, Будућност је близу, два гола минуса, наша голманка брани али искључење за Нину Булатовић.

Бојана Поповић тражи тајм аут.

Каја Нилсен погађа, 21:23.

Грешка наших рукометашица, нови напад за Есбјерг.

Есбјерг опет у вођству, 21:22.

Гол за Будућност, ново изједначење, 47 минут, 21:21.

Брејстол погађа за ново вођство Есбјерга, 20:21.

Напад за вођство, 45 минут, ипак недостајало је прецизности.

Изједначење, 20:20. Сјајан повратак Будућности.

На другој страни, Нина Булатовић сјајан потез, 19:20.

Гол за Есбјерг, 18:20.

Сјајан период за наше рукометашице, два брза гола, 18:19, минус један.

Инстад погађа из окрета, добра акција, 16:19.

Џаферовић прецизна, Будућност смањује на 16:18.

Есбјерг ипак долази до гола, опет је плус три за њих.

Гол за Будућност, 15:17, само два гола минуса.

У седмом минуту другог полувремена, 14:17 предност данске екипе.

Добри потези наших рукометашица, предност данских играчица се топи.

Почело друго полувријеме

Иако је дошла на минус два, Будућност ипак мора да у наставку "јури" значајну предност гостујућег тима.

Крај првог полувремена

Након првог дијела игре, резултат 16:11 за Есбјерг.

Џаферовић постиже сјајан гол, предност смањена на 16:11.

Нови гол за Есбјерг, воде 16:10.

Још два минута до краја полувремена.

Погађа Милена Раичевић, 10:15.

Нови добар потез данских рукометашица, имају предност 15:9.

Јакобсен опет добра, Есбјерг води 14:9 у 26.минуту.

Данкиње опет прецизне, воде 13:9.

Гол за Будућност, сада је 12:9.

Након неуспјешног напада Будућностим, данска екипа постиже гол и воде 12:8.

Сјајна одбрана Јоване Кадовић, скинула је зицер.

Прецизна је Мелер, Есбјерг води 11:8.

Након 20 минута игре, наше рукометашице имају два гола минуса.

Кепић прецизна, потом Ивона Павићевић одузима лопту противнику и постиже гол, 8:10.

Јакобсен опет прецизна, Есбјерг води 10:6.

Прецизна је Нина Булатовић, 6:9.

Наше рукометашице смањују на 9:5.

Након 15 минута игре, Јакосбен прецизна, данска екипа води 9:4.

Хансен прецизна, Есбјерг води 8:4.

Гол за Будућност, 4:7, имале су наше рукометашице прилику да је смање, али је нијесу искористиле.

Након десет минута, Есбјерг води 7:3. Посебно се истиче Поулсен на голу.

У осмом минуту, дански тим води 4:2. Адријана Кардосо је постигла гол за 4:3 али је Јакобсен већ у идућем нападу довела Есјбјерг у вођство -5:3.

У седмом минуту, сјајним голом истакла се Матеа Плетикосић и донијела изједначење, али већ у првом нападу, Ебјерг је опет дошао до вођства.

Након шест минута, дански тим води са 2:1.

Солидан почетак "Плавих", у неким ситуацијама недостајало је и мало среће.

Почиње утакмица

Будућност је 27. сезону у најквалитетнијем клупском рукометном такмичењу у Европи почела гостујућим тријумфом у Турској против Кастамонуа 40:27.

Дански тим, који је био прошле сезоне играо полуфинале Лиге шампиона, поражен је на старту од Ђера 31:29.

Будућност и Есбјерг и прошле сезоне били су ривали у групи, а оба међусобна дуела припала су данском представнику.

Пред својим навијачима славио је 35:20, а у Подгорици 36:25.

Прошлу сезону у Лиги шампиона завршио је на финалном турниру, али је у оба меча доживио поразе и освојио четврто мјесто.

У полуфиналу поражен је од Ђера 32:27, а у мечу за треће мјесто изгубио је од француског Меца 32:26.