17. 09. 2022. 17:34 >> 17:35

LIGA ŠAMPIONA

"Plave" poražene od danskog Esbjerga

Rukometašice Budućnost Bemaksa poražene su danas u Podgorici u utakmici protiv danskog Esbjerga rezultatom 23:28. To je bila utakmica drugog kola B grupe EHF Lige šampiona. Utakmicu ste mogli da pratite na TVCG1 i Portalu RTCG.

Uprkos dobroj igri, rukometašice Budućnost Bemaksa nijesu uspjele da naprave iznenađenje.

Danska ekipa je, čini se, sasvim zasluženo slavila u Podgorici.

Kraj

Još jedan gol za Esbjerg, 23:28. Na kraju ponovo pet razlike, kao na poluvremenu.

Greška u napadu Budućnosti, Esbjerg napada, do kraja još dva minuta.

Jakobsen zaustavljena, nije ostalo mnogo do kraja.

Ipak danska ekipa postiže gol, 23:27.

Na pet minuta do kraja, Raičević postiže divan dol, rezultat je 23:26.

Reistad deseti gol, izborila je i isključenje. Rezultat je 22:26.

Pogodak za Milenu Raičević, sada je tri gola razlike.

S druge strane, precizna je Reistad, 21: 25. Reistad je dala devet golova. Dobra partija igračice koja je bila najbolja na Fajnal foru 2021. godine.

Džaferović neprecizna, ostaje plus tri za danski tim.

Merk dobra u napadu, 21:24, tri puls za danski tim.

U 50 minutu, Budućnost je blizu, dva gola minusa, naša golmanka brani ali isključenje za Ninu Bulatović.

Bojana Popović traži tajm aut.

Kaja Nilsen pogađa, 21:23.

Greška naših rukometašica, novi napad za Esbjerg.

Esbjerg opet u vođstvu, 21:22.

Gol za Budućnost, novo izjednačenje, 47 minut, 21:21.

Brejstol pogađa za novo vođstvo Esbjerga, 20:21.

Napad za vođstvo, 45 minut, ipak nedostajalo je preciznosti.

Izjednačenje, 20:20. Sjajan povratak Budućnosti.

Na drugoj strani, Nina Bulatović sjajan potez, 19:20.

Gol za Esbjerg, 18:20.

Sjajan period za naše rukometašice, dva brza gola, 18:19, minus jedan.

Instad pogađa iz okreta, dobra akcija, 16:19.

Džaferović precizna, Budućnost smanjuje na 16:18.

Esbjerg ipak dolazi do gola, opet je plus tri za njih.

Gol za Budućnost, 15:17, samo dva gola minusa.

U sedmom minutu drugog poluvremena, 14:17 prednost danske ekipe.

Dobri potezi naših rukometašica, prednost danskih igračica se topi.

Počelo drugo poluvrijeme

Iako je došla na minus dva, Budućnost ipak mora da u nastavku "juri" značajnu prednost gostujućeg tima.

Kraj prvog poluvremena

Nakon prvog dijela igre, rezultat 16:11 za Esbjerg.

Džaferović postiže sjajan gol, prednost smanjena na 16:11.

Novi gol za Esbjerg, vode 16:10.

Još dva minuta do kraja poluvremena.

Pogađa Milena Raičević, 10:15.

Novi dobar potez danskih rukometašica, imaju prednost 15:9.

Jakobsen opet dobra, Esbjerg vodi 14:9 u 26.minutu.

Dankinje opet precizne, vode 13:9.

Gol za Budućnost, sada je 12:9.

Nakon neuspješnog napada Budućnostim, danska ekipa postiže gol i vode 12:8.

Sjajna odbrana Jovane Kadović, skinula je zicer.

Precizna je Meler, Esbjerg vodi 11:8.

Nakon 20 minuta igre, naše rukometašice imaju dva gola minusa.

Kepić precizna, potom Ivona Pavićević oduzima loptu protivniku i postiže gol, 8:10.

Jakobsen opet precizna, Esbjerg vodi 10:6.

Precizna je Nina Bulatović, 6:9.

Naše rukometašice smanjuju na 9:5.

Nakon 15 minuta igre, Jakosben precizna, danska ekipa vodi 9:4.

Hansen precizna, Esbjerg vodi 8:4.

Gol za Budućnost, 4:7, imale su naše rukometašice priliku da je smanje, ali je nijesu iskoristile.

Nakon deset minuta, Esbjerg vodi 7:3. Posebno se ističe Poulsen na golu.

U osmom minutu, danski tim vodi 4:2. Adrijana Kardoso je postigla gol za 4:3 ali je Jakobsen već u idućem napadu dovela Esjbjerg u vođstvo -5:3.

U sedmom minutu, sjajnim golom istakla se Matea Pletikosić i donijela izjednačenje, ali već u prvom napadu, Ebjerg je opet došao do vođstva.

Nakon šest minuta, danski tim vodi sa 2:1.

Solidan početak "Plavih", u nekim situacijama nedostajalo je i malo sreće.

Počinje utakmica

Budućnost je 27. sezonu u najkvalitetnijem klupskom rukometnom takmičenju u Evropi počela gostujućim trijumfom u Turskoj protiv Kastamonua 40:27.

Danski tim, koji je bio prošle sezone igrao polufinale Lige šampiona, poražen je na startu od Đera 31:29.

Budućnost i Esbjerg i prošle sezone bili su rivali u grupi, a oba međusobna duela pripala su danskom predstavniku.

Pred svojim navijačima slavio je 35:20, a u Podgorici 36:25.

Prošlu sezonu u Ligi šampiona završio je na finalnom turniru, ali je u oba meča doživio poraze i osvojio četvrto mjesto.

U polufinalu poražen je od Đera 32:27, a u meču za treće mjesto izgubio je od francuskog Meca 32:26.