05. 12. 2021. 21:58 >> 23:18
6

SVJETSKO PRVENSTVO

Crna Gora ubjedljiva protiv Angole, ide u drugu fazu

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore savladala je večeras Angolu u Granoljersu 30:20, u utakmici drugog kola A grupe Svjetskog prvenstva u Španiji. "Lavice" su upisale prvu pobjedu i tako praktično izborile plasman u drugu fazu. Naša selekcija bi ispala samo u slučaju da Angola u posljednjem kolu dobije Sloveniju tačno 10 razlike, i to 33:23 ili ubjedljivije, a da tim Bojane Popović izgubi od Francuske.

Angola je i poslije drugog kola bez bodova, nakon što je na startu izgubila od Francuske 30:20.

Crnogorske rukometašice još jednom, nakon Igara u Tokiju, nadigrale su Angolu, od prvog do posljednjeg minuta bile su u vođstvu i na kraju slavile zasluženu pobjedu.

Povele su na startu 4:0, a još tri puta u prvom dijelu imale su prednost od četiri gola (7:3, 8:4 i 9:5).

U 34. minutu prvi put stekle su prednost od pet (14:9), dok je razlika u 38. iznosila šest golova (16:10).

Razlika je u 50. iznosila sedam (23:16), a u 57. minutu deset pogodaka (28:18).

Najefikasnija u pobjedničkoj selekciji bila je Jovanka Radičević sa 12, Matea Pletikosić postigla je pet, a gol manje Itana Grbić.

Istakla se i golman Marina Rajčić sa 13 odbrana.

U selekciji Angole najbolja je bila Isabel Eveliz Vangimba Đalo sa šest pogodaka.

U drugom meču te grupe Francuska je bila ubjedljiva protiv Slovenije 29:18.

2. poluvrijeme

Radičević iz sedmerca 12:9. Radičević sada nakon kontre, opet plus četiri za naš tim 13:9. Rajčić brani zicer, Brnović na prazan gol, najveća prednost na meču 14:9.

Opet rajčić brani zicer i lansira u kontru Radičević, koja pogađa za 16:10, 39. minut. Gijalo, Pemba, pa Venasio, Angola je prepolovila prednost "lavica" 17:14. Reagovale su "lavice" sa dva gola u nizu - 20:15.

Ramusović za plsu šest 22:16, Crna Gora blizu pobjede. Radičević pogađa, njen deveti gol 23:16, deset minuta do kraja. Pletikosić nakon prodora pogađa za plus devet 26:17.

Radičević iz sedmerca za potrebnih plus 10 za drugu fazu 30:20!

1. poluvrijeme

Radičević otvara utakmicu, nakon nekoliko neuspješnih napada na obje strane 1:0. Brnović duplira prednost. Dva puta pogađa Pavićević za 4:0, osam minuta igre.

Dombaše probija led za Angolu. Serija Afrikanki 3:0, 10. minut. Grbić uz malo sreće pogađa za 5:3. Ašanin je ušla i postigla dva gola 7:3, 16. minut Radičević sa crte, Crna Gora održava plus četiri 9:5.

Dva gola Angole u nizu za minus dva 10:8, 27. minut. Radičević iz sedmerca 11:8 , ali u posljednjim trenucima pogađa Kasoma 11:9.