- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Ostali sportovi
05. 10. 2025.
13:34 >> 13:32
Đinović i Nikač na EP u Osijeku
Parastrijelci Milan Đinović i Ambroz Nikač predstavljaće Crnu Goru na Evropskom prvenstvu u para streljaštvu (WSPS European Championships Rifle/Pistol), koje se do 12. oktobra biti održano u Osijeku.
Đinović će na strelište već sjutra u disciplini R3 – vazdušna puška ležeći stav, deset metara (Mixed 10m Air Rifle Prone SH1). Takmičenje će početi u devet sati.
„Đinović je u odličnoj formi i potpuno spreman za borbu za finale, u konkurenciji najboljih strijelaca Evrope“, rekao je trener Željko Božović.
Đinović će dan kasnije nastupiti i u disciplini R6 – malokalibarska puška 50 metara ležeći stav (Mixed 50m Rifle Prone SH1).
„U toj disciplini osnovni cilj mu je ostvarenje MQS norme za učešće na Svjetskom prvenstvu, uz što bolji plasman u konkurenciji evropske elite“, rekao je Božović.
Istog dana nastupiće i Nikač u disciplini P1 – vazdušni pištolj deset metara (Men’s 10m Air Pistol SH1).
„Važno takmičenje i za Nikača, a njegov cilj je, kao i Đinovićev, ispunjenje MQS norme za Svjetsko prvenstvo i ostvarenje što boljeg rezultata“, rekao je Božović.
Prema njegovim riječima, Osijek je okupio najbolje strijelce kontinenta, a nastupi Đinovića i Nikača biće značajan korak u pripremama crnogorskih parastrijelaca za naredni kvalifikacioni ciklus i Svjetsko prvenstvo 2026. godine.
Коментари0
Остави коментар