Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Ostali sportovi

L.V.

23. 02. 2025. 19:34 >> 19:34

Dukić osvojio srebro, Marković četvrti na regati u Španiji

Najbolji crnogorski jedriličar i najbolji sportista Crne Gore za 2024. godinu po izboru Crnogorskog olimpijskog komiteta (COK) Milivoj Dukić osvojio je srebrnu medalju na međunarodnom takmičenju u Španiji, "Lanzarote International Regatta" dok je Ilija Marković zauzeo odlično četvrto mjesto. Markovića je jedna greška u sedmoj regati koštala plasmana na pobjedničko postolje, ali je i pored toga ostvario sjajan rezultat.

Ovo takmičenje organizovano je u okviru početka priprema novog olimpijskog ciklusa za Los Anđeles 2028. na ostrvu Lanzarote, jedriličarskom regatnom centru koji je privukao vrhunske jedriličare i učesnike Olimpijskih igara. Tokom cijelog nadmetanja, Dukić i Marković su pokazali vrhunsku formu i borbenost, najavljujući još uspješniji period za crnogorsko jedrenje.

Posljednjeg kvalifikacionog dana takmičenja održane su tri regate uz velike borbe na polju. Dukić je izbio na drugo mjesto, Marković je bio četvrti, ali je nakon osme regate Ilija pao za tri mjesta, dok je Dukić sačuvao poziciju koja mu je garantovala mjesto na pobjedničkom postolju.

Drugog takmičarskog dana vjetar je bio slabiji u odnosu na prvi. U takvim uslovima obojica su se snašli veoma dobro, te je Dukić bio na petom, a Marković na sedmom mjestu.

Osvrnućemo se i na prvi dan, kada je, nakon tri odjedrene regate, Dukić – najbolji sportista Crne Gore u izboru Olimpijskog komiteta i jedriličar koji je četiri puta učestvovao na igrama – zauzeo drugo mjesto, dok je Ilija Marković, koji predstavlja svijetlu budućnost crnogorskog, ali i svjetskog jedrenja, bio na petom mjestu.

Zlatnu medalju osvojio je Duko Bos (Holandija), dok je treće mjesto pripalo Tomasu Van Ofegenu (Holandija). Iza Ilije Markovića ostali su Luka Zakubovec (Slovenija), Gutijer Verhulst (Švajcarska), Džeremi Motut (Francuska), Vilijem Viersema (Holandija), Antun Tomašević (Hrvatska) i Stjin Van Der Valk (Holandija).

Naši reprezentativci sada prebacuju opremu na Palma de Majorku, a potom se vraćaju kući na kraći predah. Prvo sljedeće takmičenje je upravo na Palmi, gdje će u martu učestvovati na prvoj od pet regata prestižne serije The Sailing Grand Slam. Zatim ih u aprilu očekuje druga regata serije u Ieru, Francuska.

Sezona se nastavlja Svjetskim prvenstvom u maju u Kini, dok ih u junu očekuje treća regata iz serije SGS u Kilu. Veliki izazov biće i Evropsko prvenstvo, koje je na programu u avgustu u Švedskoj.

Пратите нас на

Коментари0

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније