Остали спортови
02. 05. 2023. 22:20 >> 22:20
ШАХОВСКА ПРЕМИЈЕР ЛИГА
Печурица водио Црногорац против Будућности
Шахисти цетињског Црногорца побиједили су данас у Херцег Новом подгоричку Будућност, у дербију другог кола Премијер лиге.
Питање побједника, након велике борбе и пет склопљених ремија, ријешио је Милош Печурица, који је црним фигурама у скандинавској одбрани успио да надигра Андреја Шуковића.
Сигурна је била Електропривреда која је са 4,5-1,5 савладала Омладинац Будућност захваљујући побједама Богосављевића, Мијовића, Кисића и Милетића.
Побједу за Омладинац остварио је Тадић који је на првом столу савладао Кадрића.
Максималан учинак након два кола имају и екипе Мимозе и Херцег Новог.
Тивћани са 4,5-1,5 савладали никшићку Младост, док су домаћини са 5,5-0,5 савладали Просвјету.
Дама је остварила важну побједу у борби за опстанак против Дијагонала са 4,5-1,5.
Друго коло женске лиге, донијело је дебитантски наступ екипе Универзитета Црне Горе.
У премијерном мечу у лигашким такмичењима, захваљујући побједама: Вујновић, Шпалир, Кукић и Нерић, савладана је Будућност максималним резултатом.
У дербију кола Електропривреда је савладала Херцег Нови 3-1 и практично истакла кандидатуру за титулу.
У Првој лиги само су Рудар и Никшић максимални.
Никшић је 4-2 савладао Цетиње, док је Рудар 4,5-1,5 савладао Беране.
У осталим мечевима Румија и Основне и средње школе су минимално савладали Зору, односно 7. Октобар, а Брсково и Плавско језеро су одиграли 3:3 у једином мечу који је окончан подјелом бодова.
Сјутра су на програму треће и четврто коло Премијер и Прве лиге, док ће даме одиграти треће коло.
Издвајају се дербији које ће одиграти Црноготац са Електропривредом и Мимозом, као и дуел Будућности и Мимозе.
Коментари 0
остави коментар