01. 07. 2022. 15:56   >>  15:56

SJAJNI UČINAK NAŠIH SPORTISTA

Danas po nove medalje na Mediteranskim igrama

Za crnogorsku ekspediciju na Mediteranskim danas će stići nove medalje.

Bojana Gojković boksovaće u finalu kategorije do 54 kilograma na protiv seniorske svjetske šampionke, i osvajačice zlata na prvenstvu evrope u konkurenciji do 22 godine, Turikinje Hatidže Akbaš (20).

18-ogodišjna Budvanka, najmlađa u svojoj kategoriji, dominantno je pobijedila Hrvaticu Ćaćić u četvrtfinalu, potom 30ogodišnju Alžirku Abdelkader u polufinalu, na prvom seniorskom turniru u karijeri.

Program posljednjeg dana bokserskog turnira u Oranu počinje u 17 sati, Bojanin meč je od 17:30, uz prenos na Drugom programu Televizije Crne Gore. Stefan Savković nažalost neće moći da nastupi u finalu kategorije do 69 kilograma, iako ga je izborio, sinoćnjom pobjedom nad Egipćaninom Elsajedom.

Zbog povreda na glavi i licu morao je da odustane od borbe za zlato. Petar Marčić osvojio je bronzu, nakon poraza u polufinalu kategorije do 81 kilogram od Alžirca Umrija.

Jovana Peković boriće se sa bronzu na džudo turniru sa poraženom u polufinalu Kosovarke Kuke i Hrvatice Pavić.

Na startu takmičenja u kategoriji do 78 kilograma 23ogodišnja Nikćićanka pobijedila je Slovenku Lobink, vazarijem u produžetku.

Potom je izgubila od Alžirke Ualal iponom nakon tri minuta i 38 sekundi borbe, a u meču repesaža bila je slobodna, zbog diskvalifikacije Italijanke Politi.

Naš tim na Igrama osigurao je pet medalja, meč za šestu, na džudo turniru, na programu je od 17:15, takođe uz prenos na Drugom.