rtcg.me/Mina [ Objavio: O.Z. ]

01. 06. 2017. 18:32 >> 18:07

IMZE - STRELJAŠTVO

Miličković bronzana, muškarci bez medalje

Crnogorska reprezentativka u streljaštvu, Anđela Miličković, osvojila je bronzanu medalju u disciplini vazdušna puška na Igrama malih zemalja Evrope u San Marinu. Kod muškaraca u istoj disciplini, Nemanja Obradović završio je na petom, dok je Miloš Božović bio sedmi u finalu streljačkog takmičenja.

Miličković je u finalu do odličja došla sa 218,1 poenom.

Ona je u kvalifikacija bila druga i postavila nacionalni juniorski i seniorski rekord.

Zlatnu medalju osvojila je Luksemburžanka Karol Kalms, koja je bila najuspješnija i u kvalifikacijama.

Crnogorski strijelac Nemanja Obradović nastup u finalu streljačkog takmičenja u disciplini vazdušna puška završio je sa 175,8, a Miloš Božović sa 132,5 krugova.

U kvalifikacijama Obradović je bio prvoplasirani (606,4), dok je Božović drugi (603,9).

Borović i Šibalić zaustavljeni u osmini finala

Crnogorski streličari Milan Borović i Mina Šibalić u osmini finala završili su nastup u pojedinačnoj konkurenciji na Igrama malih zemalja Evrope u San Marinu.

Borović je poražen od Orna Gudmundura Gudjonsona 6:4.

Šibalić je izgubila od Luksemburžanke Karmen Buduo 6:4.

Borović i Šibalić sjutra će se protiv Islanda boriti za bronzanu medalju u konkurenciji mješovitih parova.