Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Odbojka

N.R. [ OSCG ]

25. 03. 2025. 20:51 >> 21:05

Ćaćić nezaustavljiv, Jovović i Strugar blistali, Pavićević vodio Karađorđe do plej-ofa

Vojin Ćaćić i njegova ekipa Epicentra nemaju konkurenciju u ukrajinskom šampionatu, u kojem će tokom aprila igrati za novu titulu. Sjajna forma u finišu sezone naših korektora Đorđa Jovovića i Bojana Strugara nije donijela uspjeh njihovim timovima. Matija Ćinćur, Milutin Pavićević i Jovan Delić vode saigrače naprijed.

Bivši kapiten reprezentacije Crne Gore, Vojin Ćaćić, zajedno sa Epicentrom plasirao se u finale plej-ofa Superlige. Sastav iz Gorodoka eliminisao je mladu reprezentaciju Ukrajine u tri meča polufinala, bez ispuštenog seta, a naš primač servisa imao je 11, 14 i 15 poena po meču. Rival u finalu Epicentru će biti ekipa Žitčija.

Tokom sedmice odigrana su finala Kupa Hrvatske, i baš kao odbojkašice, i odbojkaši Mladosti morali su da se zadovolje drugim mjestom. Uprkos vođstvu 2:0 i fenomenalnoj partiji Đorđa Jovovića, koji je osvojio 27 poena, Zagrepčani su ispustili prednost u finalu sa Mursom. Naš Nikola Đurović osvojio je sedam poena. Pehar za drugo mjesto igračima Mladosti uručio je predsjednik OSCG, Nikola Kažić.

U šampionatu Hrvatske Ribola Kaštela pobijedila je Centrometal 3:0, uz učešće našeg Vukašina Cimbaljevića samo u prvom setu. Tim iz Dalmacije potvrdio je drugu poziciju na tabeli i plasirao se direktno u polufinale plej-ofa, zajedno sa ekipom Mladosti, koja će ligaški dio prvenstva zaključiti sjutrašnjim gostovanjem Rijeci, a Marsoniju našeg Srđana Petrovića čeka duel sa Mursom za kraj regularnog dijela Superlige.

Novu briljantnu poentersku partiju imao je i korektor Bojan Strugar. Naš reprezentativac osvojio je 21 poen u posljednjem meču Krajove u sezoni, pošto sjajno izdanje 29-godišnjeg Podgoričanina nije bilo dovoljno njegovom timu da izbori majstoricu polufinala plej-ofa prvenstva Rumunije. Krajova je poražena od Korone Brašov 3:1 i sa dva osvojena seta u dvomeču stala prije finala.

Ka polufinalu zakoračio je Aplacem Kanal, nakon pobjede nad Panvitom u prvom meču plej-ofa šampionata Slovenije. Ekipa Matije Ćinćura bez problema je slavila u prvom meču, maksimalnim rezultatom, a naš srednji bloker meč je završio sa šest poena.

U Superligi Srbije utakmicama 22. kola zaključen je regularni dio sezone, koji je donio mečeve rivala koji će se sastati i u četvrtfinalu plej-ofa. Odlično izdanje Milutina Pavićevića, koji je sa 15 poena predvodio Karađorđe do pobjede nad Dubočicom u Leskovcu, i potvrda petog mjesta. To znači da će ekipa iz Topole biti gost u prvoj utakmici doigravanja na dvije pobjede.

Među osam najboljih je i Crvena zvezda našeg selektora Ivice Jevtića, nakon pobjede nad Partizanom 3:1 u vječitom derbiju. „Crveno-bijeli“ su ovjerili treću poziciju na tabeli i prednost domaćeg parketa u četvrtfinalu.

U polufinale plej-ofa Premijer lige Bosne i Hercegovine plasirao se sastav Medžik Ajsa, koji je na krilima odlične partije Jovana Delića savladao Ljubinje u revanšu polufinala. Uz 15 poena našeg primača servisa, ekipa iz Domaljevca zakazala je polufinalne utakmice sa Modričom.

Пратите нас на

Коментари0

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније