S.V.

10. 10. 2024. 22:23 >> 22:24

EVROLIGA

Fenerbahče nadigrao Efes, PAO rutinski, Asvel iznenadio Virtus

U velikom istanbulskom derbiju, Fenerbahče je u gostima savladao Anadolu Efes 83:78.

Bila je to peta vezana pobjeda Fenera u međusobnim duelima za ekipu Šarunasa Jasikevičijusa u gostima.

Fenerbahče ima dvije pobjede, a Efes je upisao jednu pobjedu i jedan poraz.

Nakon izjednačenog početka, Fener je serijom 12:2 poveo 27:19. Ubrzo je gost došao i do dvocifrene prednosti - 40:25.

Ipak, Efes je reagovao u finišu druge četvrtine, postigao je 12 poena u nizu i na poluvrijeme je otišao sa minus devet – 46:37.

Fenerbahče je odlično otvario drugo poluvrijeme. Trojkama Hejs-Dejvisa i Boldvina vratio je plus 15- 52:37. Tokom treće dionice došlo je do tuče između Brajnta i Biberovića, a sudije su potom obojicu isključile.

Ali, Efes je odbijao da se preda, pa je odgovorio serijom 11-0 za izjednačenje 74:74.

Posljednju riječ, ipak je imao Fenerbahče. Gudurić je trojkom 67 sekundi do kraja odveo svoj tim na 78:74 , a potom su u penal završnici gosti sačuvali trijumf.

Kod pobjednika najefikasniji su bili Bonzi Kolson sa 16 i Vejd Boldvin sa 15 poena, Na drugoj strani istakao se Oturu sa 21 poenom, šest skokova, tri blokade, dok je Ilajdža Brajant dodao 15 poena.

Košarkaši Panatinaikosa upisali su i drugu pobjedu, pošto su pred svojim navijača u renoviranoj “OAKA areni” savladali Bajern 94:79.

Od početka do kraja aktuelni šampion je dominirao. Već u ovodnoj dionici je stekao dvocifrenu prednost, koju je bez problema održao do kraja.

Lesor je sa 22 poena predvodio "zelene", 17 je dodao Nan.

Na drugoj strani, istakao se Buker sa 15 koševa.

Asvel je na svom terenu iznenadio Virtus 87:85.

Najefikasniji u Asvelu je bio Nil Sako sa 19 poena i 11 skokova, dok je 17 uz 3 skoka i 5 asistencija upisao Teo Maledon.

U redovima Virtusa, sa 23 poena, 5 skokova i 6 asistencija istakao se Ajzea Kordinije, 15 je ubacio Muhamet Dijuf.