D.B.

15. 05. 2024. 19:15 >> 19:20

LAKO SA TEODOM

SC Derbi prvi finalista plej-ofa

SC Derbi je opravdao ulogu favorita protiv Teoda i izborio plasman u finale plej-ofa prvenstva Crne Gore. Nakon što su slavili u prvom meču u “Morači” 89:61, izabarnici Dejana Jakare su večeras u Tivtu upisali još jednu ubjedljivu pobjedu 87:68.

U drugom polufinalu Budućnost je sinoć na svom parketu savladala Sutjesku sa 84:77. Revanš je sjutra u Nikšiću.

Teodo je većim dijelom uvodne dionice imao prednost. U dva navrata je domaćin imao plus tri, a u finišu tog perioda četiri poena viška 19:15.

Do sredine druge četvrtine je tim Dušana Dubljevića kontrolisao dešavanja na parketu, kada je SC Derbi iskoristio nesportsku grešku Raičevića da uhvati ritam. "Studenti" su napravili seriju 8:0 i preokrenuli na 36:30.

Nakon poena Mirkovića u posljednjem minutu prvog dijela SC Derbi je stigao do rekordnih osam poena viška 40:32,a na veliki odmor se otišlo se prednošću gostiju 40:33

Na krilima Ivišića i Mirkovića gosti su na startu nastavka napravili seriju 9:0 i odvojili se na 16 poena prednosti 49:33.

Tadić je prekinuo post Teoda u napadu, ali je gost sa još devet poena poena u nizu poveo 58:35 i trasirao put ka pobjedi.

Do kraja tog dijela igre tim Dejana Jakare je uvećao prednost 76:46, pa je posljednjih deset minuta bila formalnost.

SC Derbi je predvodio Mirković sa 15 koševa, jednim više od Vučeljića.

Kod domaćina su se istakali Tadić i Kaluđerović sa po 16 poena.