О.З. [ Бета ]

08. 12. 2022. 22:42   >>  22:55

ПАРТИЗАН НИЈЕ ИСКОРИСТИО ДОМАЋИ ПАРКЕТ

Звезда славила у првом евролигашком вјечитом дербију

Кошаркаши Црвене звезде побиједили су вечерас на гостујућем терену у Београду Партизан са 76:73 (11:20, 29:13, 14:19, 22:21), у утакмици 12. кола Евролиге.

Побjеду Звезди донио је Немања Недовић "тројком" двије секунде пре краја утакмице у Београдској арени. Он је био најефикаснији у екипи са 20 поена, Лука Вилдоса постигао је 14, а Филип Петрушев 10 поена. Огњен Добрић додао је девет поена, а Хасан Мартин осам поена и седам скокова.

У екипи Партизана најефикаснији је био Кевин Пантер са 15 поена, Јам Мадар постигао је 14, Јанис Папапетру 13 поена уз шест скокова, а Матијас Лесор 11 поена уз 10 скокова.

Прије почетка меча одржан је минут ћутања у част бившег фудбалера и тренера Партизана Миодрага Јешића, који је данас погинуо у саобраћајној несрећи.

Дуел београдских екипа одигран је у пуној Београдској арени, а утакмици је присуствовало и до 1.000 навијача гостујућег тима.

Партизан је боље отворио први историјски евролигашки дерби и послије слободних бацања Пантера долази до плус седам (11:4).

Капитен црно-бијелих је недуго затим погодио "тројку" за највећу предност у првој дионици (16:4). У домаћој екипи се истакао и Лесор, који је у првих 10 минута постигао седам поена, уз осам скокова.

Звезда је тек у финишу успјела да уђе у ритам и кошем у посљедњој секунди Стефана Лазаревића смањује на девет поена разлике (11:20).

За непуна три минута друге четвртине црвено-бијели праве серију 6:0 и прилазе на три поена разлике (19:22), након што је кош постигао Недовић.

У наставку гости после "тројке" Петрушева и закуцавања Хасана Мартина долазе до вођства 24:22.

Са пет узастопних поена Добрића Звезда одлази на 29:24, а на полувријеме је кошем Недовића отишла са плус седам (40:33).

Партизан је предвођен Мадаром (седам поена) на средини треће четвртине стигао до изједначења (44:44), а период је затим протекао у егалу. Кошем Мартина у завршници Звезда је са два поена предности ушла у посљедњу дионицу (54:52).

Домаћа екипа је на почетку четврте дионице "тројкама" Дантеа Егзума и Данила Андјушића успела да врати предност, да би потом прецизан са дистанце био и Папапетру за 65:62.

После коша Пантера три минута прије краја Партизан долази до 71:65, док су црвено-бијели за мање од једног минута одговорили серијом 5:0.

"Тројком" Вилдосе Звезда стиже до изједначења 73:73, а затим је 2,2 секунде прије краја тројку за госте погодио и Недовић.

Партизан је у посљедњем нападу имао шансу за продужетак, али је Мадар био непрецизан са дистанце.

После 12 кола Звезда има шест побједа и шест пораза, а Партизан четири побједе и осам пораза.