S.V.

04. 09. 2022. 22:03 >> 23:02

EVROPSKO PRVENSTVO

Gruzija nakon drame savladala Tursku, Mađarska namučila Francusku

Košarkaši Gruzije upisali su prvu pobjedu na Evropskom prvenstvu, pošto su nakon dva produžetka savladali Tursku na svom terenu 88:83.

U posljednji minut regularnog dijela ekipe su ušle izjednačene 66:66, da bi Šengun 11 sekundi prije kraja pogodio za 68:66.

Meč je u produžetke odveo Mamukelašvili košem na dvije sekunde prije kraja.

U prvom produžetku, Turci su imali plus 74:69, ali se domaćin nije predavavao, pa se otišlo u drugih dodatnih pet minuta.

U tom dijelu igre Gruzija je imala više snage i slavila...

U finišu drugog produžetka selektor Turske Ergina Ataman je ušao u sukob sa sudijama i dobio tehničku grešku.

Potom se zaletio na sudiju, pa je isključen.

Gruziju je predvodio Mamukelašvili sa 20 poena, Mekfaden je ubacio 17,.

Na drugoj strani je Šengun ubacio 21 poen, Šanli 15, a Osman 13.

Nakon tri kola u grupi A Španija, Crna Gora, Belgija i Turska imaju po dvije pobjede i poraz, Gruzija je na skoru 1-2, a Bugarska je bez pobjede.

Košarkaška reprezentacija Francuske pobijedila je večeras u Kelnu selekciju Madjarske sa 78:74 , u utakmici trećeg kola Grupe B.

Francusku su predvodili Geršon Jabusel sa 17 poena i Rudi Gober sa 15 poena i devet skokova.

Evan Furnije dodao je 12 poena i pet asistencija, a Vensan Puare 10 poena i pet skokova.

U mađarskom timu Adam Hanga bio je najefikasniji sa 18 poena, dok je Majkl Hopkins postigao 10 poena.

Poslije tri kola Francuska ima dvije pobjede i poraz, a Mađarska je pretrpjela sva tri poraza.