10. 05. 2022. 20:39 >> 20:51
2

"CRNO-BIJELI" VODE 1:0

Budućnost nemoćna protiv Partizana

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su od Partizana u Beogradu 82:66, u prvoj utakmici polufinala plej-ofa Admiralbet ABA lige.

Bolji od ostalih u pobjedničkom timu bio je Zek Ledej sa 19 poena i tri skoka, Kevin Panter je postigao 13 poena, uz tri asistencije, a Matijas Lesor je dodao 11 poena, uz devet skokova i šest asistencija.

U ekipi Budućnosti najbolji učinak imao je Denis Sili sa 16 poena, Džastin Kobs je upisao 14 poena i pet uhvaćenih lopti, dok je Petar Popović postigao 12 poena.

Budućnost je dobro otvorila meč, a najveću prednost ostvarili su pet i po minuta prije kraja prve četvrtine (4:10).

U nastavku je uslijedila serija Partizana 14:2, koja je 'krunisana' trojkom Pantera. Do kraja dionice Budućnost je smanjila zaostatak na 18:15.

Crno-bijeli su "zakucavanjem" Ledeja napravili seriju 9:0 na početku druge dionice. U dva navrata domaći tim došao je do plus 17, a na pauzu Partizan je otišao sa 13 poena razlike (41:28).

Podgori;ki tim je u trećoj dionici smanjivao vo]stvo rivala, a u jednom trenutku prednost Partizana iznosila je samo sedam razlike (52:45).

Domaća ekipa je potom odgovorila serijom 7:0, koja je okončana "zakucavanjem" Matijasa Lesora. Treća četvrtina završena je vođstvom crno-bijelih 61:49.

Trojkom Popovića Budućnost je početkom posljednjeg dijela igre došla do jednocifrenog zaostatka (61:52), da bi uslijedila serija domaćih od 10:0, kojom su i prelomili meč.

Polufinalna serija ABA lige igra se na dvije pobjede.

U četvrtak se u prvom meču polufinala sastaju Crvena zvezda i Cedevita Olimpija.

Drugi meč polufinala ABA lige između Budućnosti i Partizana igra se u Podgorici, u nedjelju.

4. četvrtina

Bez poena u prva dva minuta. Popović pogađa trojku, ali odmah u narednom napadu pogađa trojku i Mur 64:52. Lesor dominira u reketu, četiri poena u nizu 68:52.

Trojka Zagorca, serija Partizana 10:0 za 71:52, pet minuta do kraja meča. Razigrao se Popović, Budućnost je smanjila na 72:60, tri i po minuta do kraja. Trojka Avramovića, čini se da je meč riješen 75:60.

Kraj meča, poraz Budućnosti 82:66.

3. četvrtina

Trifunović pogađa na startu nastavka 43:28. Igra se koš za koš u prva tri minuta treće četvrtine 45:32. Zakucava Koprivica za plus 15 - 47:32. Peri nakon kontranapada, pa trojka Silija, Budućnost je smanjila na 47:37, četiri minuta do kraja ove dionice.

Nova trojka Silija , ali istom mjerom uzvraća Ledej 52:40. Razigrao se Sili , treća trojka za minus sedam 52:45. Ekspresnih 7:0 za Partizan - 59:45. Kraj treće dionice, 61:49 za Partizan.

2. četvrtina

Panter nakon kontranapada, pa Ledej sa poludistance 22:15. Trifunović je pogodio, uz faul. Dao je i dodatno bacanje 25:15. Zakucao je Ledej za 27:15, serija Partizana 9:0. Jagodić Kuridža prekida post Budućnosti u napadu nakon skoro četiri minuta 29:17.

Trojka Pantera za ubjedljvih 36:19, samo četiri poena Budućnosti za sedam minuta igre u ovom periodu. Trojka Micova, ali pogađa Panter sa preko osam metara 39:22, minut i po do odmora. Kobs je smanjio na 39:25.

Koprivica pogađa, a u posljednjim trenucima prvog dijela pogađa trojku Peri 41:28.

1. četvrtina

Jagodić Kuridža trojkom otvara meč. Kobs za 7:2, tri i po minuta igre. Kobs je bio polovičan sa penala 8:4. Peri je pogodio nakon prodora, uzvratio je Ledej trojkom 10:7.

Druga trojka Ledeja, prvo izjednačenje na meču 12:12, dva i po minuta do kraja uvodne dionice. Trifunović je pogodio pod faulom. Pogodio je i dodatno 15:12. Sada je trojku pogodio Panter 18:12, serija Partizana 14:2.

Kobs je smanjio na 18:15, kraj prve četvrtine.