- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Fudbal
06. 09. 2025.
20:41 >> 20:44
Engleska rutinski, Ronaldo i Žoao Feliks se poigravali sa Jermenijom
Fudbaleri Engleske rutinski su pobijedili Andoruu Birmingemu 2:0, u utakmici Grupe K kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.
Engleska je povela autogolom Garsije u 25. minutu, a konačan rezultat je postavio ajs pogotkom u 67. minutu.
Tim Tomasa Tuhela je slavio u sve svoje četiri utakmice u dosadašnjem dijelu kvalifikacija i prvi je na tabeli Grupe K sa 12 bodova, dok Andora zauzima posljednje, peto mjesto bez osvojenog boda iz pet mečeva.
Obje selekcije će u narednom kolu, u utorak igrati na gostujućem terenu, Engleska u Beogradu protiv Srbije, a Andora u Talinu protiv Estonije.
Portugal je bio ubjedljiv u Jerevanu protiv Jermenije 5:0, u utakmici prvog kola Grupe F.
Prednost Portugalu donio je Žoao Feliks golom u 10. minutu, a vođstvo je uvećao Kristijano Ronaldo pogotkom u 21. minutu.
Treći gol za Portugal postigao je Žoao Kanselo u 32. minutu, čime je meč praktično bio riješen.
U nastavku još dvije lopte u mreži domaćina. Ronaldo se drui put upisao u strijelce u 46. minutu.
Konačan rezultat postavio je takođe svojim drugim golom Feliks u 61. minutu.
Reprezentacija Portugala će u narednom kolu u utorak u Budimpešti igrati protiv selekcije Mađarske, dok će Jermenija istog dana u Jerevanu dočekati Irsku.
Коментари0
Остави коментар