- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Fudbal
03. 08. 2025.
17:09 >> 17:09
Čitaj mi:
Lukman predao zahtjev za transfer nakon "mjeseci prekršenih obećanja"
Atalanta je odbila ponudu Intera vrijednu 45 miliona eura, ali će izgleda morati da popusti, jer je Ademola Lukman predao zahtjev za transfer i na društvenim mrežama poručio da je žrtva "prekršenih obećanja i lošeg tretmana".
Nigerijac je naveo da je uprava Atalante prekršila obećanja i da mu blokira potencijalni odlazak.
"Bilo je mnogo klubova koji su se interesovali za mene u prošlosti i uvijek sam ostajao lojalan. Međutim, ja i vlasnici kluba smo se složili da je sada pravi trenutak i klub mi je jasno stavio do znanja da će, ako stigne korektna ponuda, dozvoliti da odem. Iako je sada stigla ponuda koja se poklapa sa onim što je, po mom mišljenju, bilo dogovoreno, nažalost klub blokira tu priliku iz razloga koje ne razumijem".
!Kao rezultat toga, nakon mnogo mjeseci prekršenih obećanja i onoga što smatram lošim tretmanom prema meni, i kao čovjeku i kao profesionalnom fudbaleru, osjećam da nemam izbora nego da javno progovorim o onome što smatram ispravnim i osjećam da je dosta. Mogu da potvrdim da sam sada predao zvaničan zahtjev za transfer", napisao je 27-godišnji ofanzivac.
Lukman je došao u Atalantu ljeta 2022. iz Lajpciga. Prošle sezone je postigao 20 golova i upisao sedam asistencija, završivši kao treći najbolji strijelac Serije A.
Za klub je odigrao 118 utakmica i zabilježio 52 gola i 25 asistencija, a het-trikom u finalu Lige Evrope 2024. protiv Bajer Leverkuzena donio je Atalanti prvi veliki trofej nakon 60 godina.
Britanski "Atletik" je početkom jula objavio da je bio tema razgovora i u Arsenalu, ali "tobdžije" nisu željele da ispune finansijske zahtjeve "boginje".
Lukman je rekao da je "uvijek nosio dres s ponosom" i da je pokušavao da predstavlja Atalantu "srcem, strašću i posvećenošću".
"Osvojiti Ligu Evrope i stajati rame uz rame sa saigračima te noći u Dablinu, slaveći sa našim navijačima, bio je jedan od najponosnijih trenutaka u mojoj karijeri. Zbog toga je pisanje ovoga tako teško. Volio sam svaki trenutak, ali osjećam da je sada, nakon tri predivne godine u Bergamu, pravo vrijeme da krenem dalje i doživim novu avanturu", napisao je bivši igrač Čarltona, Evertona, Fulama, Lestera i Lajpciga.
U februaru je tadašnji trener Atalante Đan Pjero Gasperini rekao: "Lukman je jedan od najgorih izvođača penala koje sam ikad vidio" nakon što je reprezentativac Nigerije promašio jedanaesterac u dvomeču protiv Klub Briža u nokaut plej-of rundi Lige šampiona, koji je Atalanta izgubila ukupnim rezultatom 5:2.
Lukman je ušao s klupe kada je njegov tim već gubio 5:1 u zbiru, odmah postigao gol, a potom promašio penal. Napadač je na tada reagovao izjavom da su Gasperinijeve riječi bile "izraz velikog nepoštovanja".
Коментари0
Остави коментар