- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Fudbal
01. 07. 2025.
17:02 >> 17:02
Kraj neslavne kanadske epizode - Insinje i Bernadeski napuštaju Tornoto
Lorenco Insinje i Federiko Bernardeski postali su slobodni igrači nakon što su sporazumno raskinuli ugovore sa Torontom, potvrdila je osoba upoznata sa situacijom.
Insinje (34) je u sezoni 2025. upisao 13 nastupa za klub iz MLS-a, postigao je jedan gol i zabilježio tri asistencije. Njegov ugovor je trebalo da traje do juna 2026.
Prema podacima koje je Sindikat igrača MLS-a objavio u septembru 2024, Insinje je bio drugi najplaćeniji fudbaler u ligi, odmah iza aktuelnog MVP-ja Lionela Mesija, sa garantovanom platom od 15,4 miliona dolara. Već pred sezonu 2025. spekulisalo se o njegovom odlasku, ali je novi trener Robin Frejzer predstavljen u januaru, kada je generalni menadžer Džejson Ernandez rekao da će Insinje vjerovatno ostati i dodao da klub nije dobio nijednu ponudu za Italijana.
Kao evropski šampion sa Italijom 2021, Insinje je godinu dana kasnije stigao u Toronto kao jedan od "označenih igrača", u vrijeme dok je predsjednik kluba bio Bil Mening. Međutim, brojni problemi sa povredama lista ograničili su ga na svega 76 utakmica za klub.
Njegov sunarodnik i takođe prvak Evrope iz 2020. Bernardeski, napušta Toronto tri godine nakon što je potpisao kao "označeni igrač". Ima 31 godinu, a u sezoni 2025. propustio je posljednje četiri utakmice zbog suspenzije i povrede. Ukupno je nastupio 15 puta, postigao četiri gola i upisao tri asistencije. Ove sezone je šest puta nosio kapitensku traku.
Više izvora bliskih obojici potvrdilo je za The Athletic 2023. godine da Bernardeski i Insinje nijesu bili u dobrim odnosima ni prije dolaska u Toronto, te da su se vrlo brzo sukobili i u klubu. Ipak, bivši predsjednik Mening tada je tvrdio da je upravo Insinje pomogao da se Bernardeski dovede, te da su njih dvojica imali "veoma profesionalan odnos kao saigrači". Dodao je i: „Nijesu bili prijatelji, ali su bili dovoljno bliski.”
U januaru je Ernandez rekao da Insinje „može snažno uticati na MLS kad je na svom vrhuncu”, ali je istakao i da „to nijesu viđali dovoljno često, naročito kada je u pitanju njegova dostupnost”.
The Athletic je u maju 2023. izvijestio da su Insinje i Bernardeski, kao dvojica najplaćenijih igrača Toronta, bili u središtu pokušaja da se tadašnji trener i sportski direktor Bob Bredli smijeni - što se i dogodilo mjesec dana kasnije.
Insinje je prošao kroz omladinsku školu Napolija, a prije nego što se ustalio u prvom timu u sezoni 2012/13, išao je na nekoliko pozajmica širom Italije. Za Napoli je odigrao 434 utakmice, postigao 122 gola i zabilježio 95 asistencija, uz dvije osvojene Kup titule i jedan italijanski Superkup. Bernardeski je, s druge strane, osvojio tri titule prvaka Italije sa Juventusom, a prije toga je nastupao za Fiorentinu.
Коментари0
Остави коментар