L.V.

20. 10. 2024. 23:18 >> 23:23

LA LIGA

Barselona ispratila Sevilju "petardom" uoči "El klasika"

Barselona je nastavila impresivnu seriju u La Ligi, ostvarivši devetu pobjedu u deset utakmica, ovog puta savladavši Sevilju sa ubjedljivih 5:1.

Uoči derbija sa Real Madridom, El Klasika sljedeće sedmice, cilj Barse bio je da zadrži prednost od tri boda na vrhu tabele, a tim Hansija Flika od starta je krenuo agresivno.

Lamine Jamal je stvarao dosta problema odbrani Sevilje, a odličan na drugom krili je bio pomalo zaboravljeni Ansu Fati.

Goste je načeo Robert Levandovski iz penala, nakon što je Pekao faulirao Rafinju u šesnaestercu.

Samo nekoliko minuta kasnije, Barselona je povećala prednost zahvaljujući sjajnoj timskoj akciji.

Jamal je prodrmao odbranu gostiju ulaskom u kazneni prostor, a njegov povratni pas na ivici šesnaesterca majstorski je preskočio Žil Kunde, omogućivši Pedriju da zakuca loptu pod prečku.

Sevilja nije imala odgovor na pritisak domaćina, koji su do kraja prvog poluvremena stigli i do trećeg gola.

Nakon loše izbijene lopte iz kornera, Rafinja je šutirao sa distance, a Levandovski je vješto skrenuo loptu u mrežu za svoj drugi pogodak na meču, izbjegavši ofdajd.

Ređale su se šanse domaćina i u drugom poluvremenu, Rafinja, Fati, Jamal, branio je odlično Niland u tim trenucima.

Ipak nije mogao ništa prilikom dva pogotka rezerviste Pabla Torea, koji je prvo pogodio u 82. minutu, a onda i u 88.

On je u igru ušao umjesto Jamala.

Sevilja je prvi put uputila šut u okvir gola u 87. minutu i baš tada je idala gol.

Stenis Idumbo je pogodio počasni pogodak.

Važan detalj za Barselonu je da je u 83. minutu šansu dobio Gavi koji se vratio nakon dugog odsustva zbog povrede ligamenata.

Barselonu u narednom kolu očekuje duel sa Realom, dok Sevilja igra sa Espanjolom.