- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Fudbal
06. 03. 2025.
09:15 >> 09:14
Čitaj mi:
Prijetnje sudiji koštale Fonseku: Suspendovan do novembra
Trener fudbalera Liona Paulo Fonseka suspendovan je do 30. novembra zbog prijetnji sudiji na utakmici protiv Bresta, saopštio je predsjednik disciplinske komisije francuske lige Sebastijen Dene.
Fonseki će do 15. septembra biti zabranjen i pristup sopstvenoj svlačionici prie, tokom i poslije utakmica, rekao je Dene.
Dene je naveo da je ova odluka donijeta jer je riječ o "teškom protivpravnom djelu", pošto se Fonseka "drao na sudiju Benou Mijoa" i imao "zastrašujući i prijeteći stav i ponašanje".
"Komisija žali što je jednom veliki član naše lige usvojio takvo ponašanje. Gospodin Fonseka je trener Lige 1, on je prije svega vaspitač, i podrazumijeva se da je takav stav striktno nespojiv sa njegovim dužnostima", rekao je Dene.
Fonseka se u nedjelju nakon utakmice izvinio zbog svog ponašanja.
"Želio bih da se izvinim zbog ovog gesta, nije trebalo to da uradim", kazao je trener Liona.
Lion je već saopštio da će Fonseka biti interno kažnjen, a portugalski stručnjak će moći da vodi svoju ekipu na utakmicama Lige Evrope, pošto se kazna i dalje ne odnosi na Uefa takmičenja.
"Evropska fudbalska unija (Uefa) će odlučiti da li će proširiti kaznu ili ne", rekao je Dene.
Trener Liona je kažnjen nedjelju dana nakon što je predsjednik Marseja Pablo Longorija suspendovan na 15 utakmica zbog priče o "korupciji" u suđenju nakon poraza njegovog kluba od Oksera.
Коментари0
Остави коментар