S.V.

05. 10. 2024. 20:03 >> 20:04

SERIJA A

Krstovićev Leće pao u Udinama, Atalanta ubjedljiva protiv Đenove

Nikola Krstović i Leće nisu donijeli niti bod sa gostovanja Udinezeu - tim sa juga Italije je poklekao u finišu meča 1:0.

Domaćin je većim dijelom meča bio bolji rival. U prvom dijelu nije iskoristio dvije dobre prilike.

U razmaku od 33. do 38. minutua Zemura i Kabasela nisu bili precizni, pa se na veliki odmor otišlo sa početnim rezultatom.

I u nastavku je domaćin imao više od igre, a sve je naplatio u 75. minutu. Zemura je sjajno izveo slobodan udarac, golman Lećea je bio nemoćan.

Leće je do kraja jalovo napadao, pa je ostalo 1:0. Krstović je bio na terenu svih 90 minuta.

Udineze je makar privremeno preuzeo drugo mjesto, dok je Leće pao u zonu ispadanja.

Atalanta je bila ubjedljiva protiv Đenove i slavila sa 5:1. Fenomenalni Mateo Retegi postigao je tri gola, dok su se u strijelce upisali i Ederson i De Run.

Tim iz Bergama poveo je u 24. minutu upravo golom Retegija, isti igrač bio je strijelac i drugog gola i to u 50. minutu. Tačno deset minuta kasnije bilo je 3:0 - gol Edersona.

Retegi je novim golom u 74. minutu riješio pitanje pobjednika novim golom za 4:0, da bi De Run kompletirao "petardu".

Utješni gol za Đenovu postigao je Ekator u 83. minutu za konačnih 5:1.