S.V.

13. 08. 2024. 22:05 >> 22:25

KVALIFIKACIJE ZA LŠ

Lil s igračem manje eliminisao Fener, Malme nakon drame do plej-ofa

Fudbaleri Lila eliminisali su Fenerbahče u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona i izborili plasman u plej-of.

U prvom meču u Francuskoj bilo je 2:1 za domaćina, da bi se u revanšu tek nakon produžetaka saznao putnih u proigravanje.

Turski tim, koje sa klupe predvodio Žoze Murinjo,jalovo je napadao većim dijelom meča, da bi u nadoknadi vremena stigao spas. Autogol je dao Dijakite i otišlo se u produžetke.

Ali, u dodatnih 30 minuta Fenerbahče ipak pako, iako je od 109. minuta imao igrača više zbog isključenja defanzivca Lila Aise Mandija.

Trenutak odlue dogodio se u 115. minutu. Džonatan Dejvid šutirao i samo zakačio u bloku ruku jednog igrača Fenera.

VAR se oglasio i dosuđen je penal, koji je u gol za prolaz pretvorio upravo Dejvid.

Malme je prošao u plej-of, šokantnim preokretom i pobjedom nad PAOK-om u Solunu.

Poslije 2:2 u prvom meču, u revanšu je švedski tim gubio 3:2 do 96. minuta.

Malme je tada nakon kornera i karambola u šesnaestercu preko Zeterstorma na vrlo srećan način izborio produžetke.

PAOK više nije mogao da se vrati, pa je u 99. minutu Kristijansen donio preokret , pobjedu i plasman u plej-of.