S.V.

21. 08. 2024. 23:12 >> 23:17

REMI U DANSKOJ

Salcburg i Sparta blizu LŠ, Jang Bojs u goleadi savladao Galatasaraj

Salcburg i Sparta napravili su veliki korak ka plasmanu u Ligu šampiona nakon pobjeda nad kijevskim Dinamom, odnosno Malmeom u gostima 2:0. Jang Bojs je u goleadi srušio Galatasaraj na svom terenu 3:2, pa je odluka o putniku u elitno takmičenje ostavljena za revanš u istanbulu.

Strijelci za austrijski tim u Lublinu, gdje je Dinamo domaćin bili su bili su Nene u 29, odnosno Kjergor u 50. minutu iz penala.

U Švajcarskoj, Jang Bojs je vodio 2:0 , a oba gola dao je Monteiro. Međutim, u nastavku je na isti način odgovorio Bačuaija, da bi gosti u 83. minutu ostali sa igračem manje zbog isključenja Bardkacija.

Ugrinić iz penala donio je pobjedu Jang Bojsu, golom u 86. minutu.

Veliki posao ka plasmanu u eliti napravila je Sparta, koja je pobijedila Malme u gostima 2:0.

Striger Larsen je savladao sopstvenog golmana, a tačku na ovaj susret stavio je Matej Rines u 89. minutu.

Mitdtijland i Slovan su igrali neriješeno 1:1.

Blakman je doveo goste u vođstvo u 59. minutu, konačan rezultat je postavio Čilufija u 76.