L.V.

24. 03. 2024. 12:36 >> 12:36

MATADOR KAO U NAJBOLJIM DANIMA

Klasa je vječna: Pogledajte "makazice" Kavanija

Napadač Boke juniors Edinson Kavani, sinoć je ponovo podsjetio fudbalski svijet o kakvom se fudbalskom majstoru radi.

Iako već u poznim igračkim godinama (37) urugvajski reprezentativac je dokazao toliko puta izgovorenu fudbalsku floskulu da je "klasa vječna".

Boka je igrala utakmicu Kopa Argentine (nacionalni kup) protiv Central Nortea i slavila je sa 3:0, od čega je Kavani dao dva gola.

Od starta se vidjelo da se čuvenom "Matadoru" igralo, pa je prvi pokušaj na gol bio pokušaj elegentnog voleja, suprotnom nogom, ali je lopta prošla tik pored stative.

Već na iduću ubačenu loptu golman Leonardo Rodrigez je morao da vadi loptu iz mreže.

Lijevi bek Lautaro Blano je lijepo probio i centrirao, a Kavani je "zakucao" loptu u mrežu gostiju.

To je bio rezultat prvih 45 minuta, a onda se u 57. minutu desila "fudbalska magija".

Kavani je probao loptom u prostor da proigra svog zemljaka u napadu, Migela Merentiela.

Lopta je bila malo jača, ali je Metentiel ipak stigao, samo što je sada bio više u prilici da centrira nego da šutira. To je i uradio, a plod ove urugvajske kombinacije pretvorio se u prelijepe "makazice" Kavanija koji je pogodio mrežu gostiju iz Salte za pandemonijum domaćih navijača.

Do kraja utakmice u strijelce se upisao i Merentiel za konačnih 3:0 za tim iz Buenos Ajresa.