L.V.

22. 01. 2024. 23:19 >> 23:19

SERIJA A

Superkup Italije je takmičenje Simone Inzagija - Lautaro donio trofej u Milano

Superkup Italije okončan je u scenariju koji se gleda trećei put zaredom - ponovnim trijumfom Intera koji je slavio protiv Napolija sa 1:0.

Gol odluke stigao je u zaostavnom vrmeenu kada je Pavar probio po desnoj strani, ubacio loptu u kazneni prostor, Fratezi je preskočio, a ona je došla Lautaru Martinezu koji je potvrdio svoju sjajnu formu.

Inter je bio bolji tim gotovo cijelu utakmicu.

DiMarko je već u 15. minutu mogao da dovede svoj tim u prednost, ali je njegov jak šut bio par centimetara neprecizan.

Za samo dva minuta nova šansa, ovoga puta Mhtarijana koji je pas Lautara "potrošio" na dosta neprecizan šut.

Potom je i Argentinac bio u prilici, ali udarac glavom prolazi pored stative.

U nastavku jedina prava prilika, Hviče Hvaračelie koji je sjajno šutirao ali je još ljepše reagoavao Jan Zomer.

Od 60. minuta Napli je igrao sa igračem manje jer je Đovani Simeone zbog nesmotrenog starta dobio drugi žuti karton.

Inter je stezao obruč, Napoli se branio sve do 91. minuta kada je Pjerluiđi Golini kapitulirao.

Tokom utakmice javljeno je da je preminuo legendarni italijanski fudbaler Điđi Riva, pa je drugo poluvrijeme počeli sa minutom ćutanja.