Л.В.

26. 11. 2023. 20:26 >> 21:41

Junajted bolji od Evertona: Garnačove makazice vrijedne "Puškaša"

Fudbaleri Mančester junajteda slavili su u 13. kolu Premijer lige protiv Evertona na "Gudisonu" sa 0:3.

Iako rezultat govori o ubjedljivom trijumfu, imale su i "Karamelice" svoje šanse ali je golman Onana bio na vrhuncu zadatka.

Nije prošlo tri minuta meča, a već smo imali najbolji potez ne samo utakmice, i komplet kola Premijer lige, nego vjerovatno i fudbala planetarno, kada je Alehandro Garnačo izveo skoro nemoguće i spektakularnim makazicama pogodio mrežu domaćina.

"Puškaš" nagrada koja se dodijeljuje najatraktivnijem golu sezone treba da ode u ruke 19-godišnjeg Argentinca.

Brojne navijače Junajteda je podsjetio na legendarni gol Vejna Runija protiv Mančester Sitija.

U 32. i 33. minutu velike prilike za domaćina, ali tu Onana pokazuje zašto su u Junajtedu odvojili preko 50 miliona eura za njega.

Prvo brani udarac Kalverta Luina a onda na odbijenu loptu brani Dvajtu Mekinliju.

Bukvalno minut kasnije Dukure je sjajno probao, ali nije bio precizan.

Garnačov gol je bio dovoljan za prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu bilo je relativno mirno sve do 56. minuta kada je u kaznenom prostoru oboren Entoni Marsijal.

Nakon reakcije VAR-a sudija Burks je pokazao na bijelu tačku, a odgovornost je preuzeo Markus Rašford koji je bio precizan.

Ponovo je Everton imao dobru reakciju, ali nijesu mogli ništa protiv Kamerunca na golu "Đavola".

U 75. minutu Bruno Fernandeš centrira, Marsijal koristi loptu i postavlja konačan rezultat.