Л.В.

26. 11. 2023. 17:06 >> 17:30

CFL

Budućnost slavila u goleadi protiv Mornara; remi u Nikšiću

Fudbaleri podgoričke Budućnosti slavili su protiv Mornara u pravoj goleadi Pod Goricom 4:3 u 17. kolu CFL-a.

"Plavo-bijelima" je na ruku išao i derbi gola iz Nikšića u kojem su Sutjeska i Dečić igrali nerješeno 1:1, pa su sada prvi na tabeli.

Već u četvrtom minutu je Almeida nagovjestio golove ovog fudbalskog popodneva. Mraljević je bio u odličnoj poziciji da zatrese mrežu, ali je pogodio stativu.

Lopta se srećom po Podgoričane vratila do Brazilca kojem nije bilo teško da zatrese mrežu Popovića.

Uslijedio je preokret Mornara. Seratlić je u 14. minutu izveo i slobodni udarac za špice CFL-a. Precizan udarac sa nekih 20-ak metara i Pavličić je bio nemoćan.

Vođstvo barskom timu donosi Dubljević koji je iskoristio dobar pas Ćetkovića u peterac za 1:2 u 23. minutu.

Međutim samo pet minuta kasnije Budućnost se vraća u meč.

Kapiten Grbović je poslao loptu, koju je 17-godišnji supertalentovani Vasilije Adžić prihvatio, u primejmu se oslobodio čuvara i namjestio loptu sebi da rutinski sprovede istu u mrežu.

U nastavku inicijativa Budućnosti i gol već u 52. minutu.

Mrvaljević je prvo glavom šutirao, Popović je odbranio, ali lopta se ponovo vratila napadaču Budućnosti koji drugi put nije pogriješio.

I onda najljepša akcija na utakmici. Adžić prima loptu na sredini, daje je za Grbića, kapiten prolazi po desnoj strani, dribla jednog fudbalera Mornara i pronalazi Mrvaljevića na drugoj stativi koji pogađa za svoj drugi gol.

Do kraja Ondong Mba je iskoristio nepažnju odbrane i u 1 na 1 situaciji savladao je golmana domaćina.

Na kraju 4:3, sedam golova i dosta lijepa igra obje ekipe.

Bez pobjednika završen je duel Sutjeske i Dečića, koji su u Nikšiću igrali 1:1.

Gosti su poveli golom Draška Božovića iz jedanaesterca u 44. minutu.

Konačan rezultat postavio je Marko Matanović u 63. minutu.