Л.В. [ Beta ]

28. 10. 2023. 19:41 >> 19:42

BUNDESLIGA

Bajern igrao bez golova u provom, pa brojao do osam u drugom poluvremenu

Fudbaleri minhenskog Bajerna pobijedili su danas na svom terenu Darmštad sa 8:0, u meču devetog kola njemačke Bundeslige.

Strijelci za Bajern bili su Hari Kejn u 51, 69. i 88, Leroj Sane u 56. i 64, Džamal Musijala u 60. i 76. i Tomas Miler u 71. minutu.

Bajern je od četvrtog minuta igrao sa igračem manje, pošto je Džošua Kimih dobio direktan crveni karton.

Darmštad je utakmicu završio sa dva isključena igrača, nakon što su crvene kartone dobili Klaus Gjasula u 21. i Matej Maglica u 41. minutu.

Bajern je prvi na tabeli sa 23 boda, jednim više i utakmicom više od drugoplasiranog Bajer Leverkuzena. Darmštad je na 14. poziciji sa sedam poena.

U narednom kolu, Bajern će gostovati Borusiji Dortmund, dok će Darmštad dočekati Bohum.

U istom terminu, Hofenhajm je u gostima pobijedio Štutgart sa 3:2.

Strijelci za Hofenhajm bili su Griša Promel u petom, Vut Veghorst iz penala u 21. i Robert Skov u 66. minutu.

Golove za Štutgart postigli su Kris Fihrih u 61. i Deniz Undav u 74. minutu.

Hofenhajm je peti sa 18 bodova, a Štutgart je na trećem mestu sa 21 poenom.

Verder je na domaćem terenu pobijedio Union Berlin sa 2:0.

Verder je do pobjede stigao autogolom Robina Knohea u 38. i pogotkom Marvina Dukša u 75. minuta.

Union Berlin je od 60. minuta igrao sa igračem manje pošto je direktan crveni karton dobio Rani Kedira.

Verder je na 12 mestu sa devet bodova, a Union Berlin je na 15. poziciji sa tri boda manje.

U ostalim mečevima, Augsburg je na svom terenu pobedio Volfsburg sa 3:2, dok je Borusija Menhengladbah kao domaćin pobijedila Hajdenhajm sa 2:1.