В.Г.

23. 09. 2023. 18:18 >> 18:46

PREMIJER LIGA

Siti ostao "maksimalan", Luton stigao do prvog boda, remi Palasa i Fulama

Fudbaleri Mančester Sitija pobijedili su na svom terenu ekipu Notingem Foresta 2:0 u 6. kolu Premijer lige.

Siti je na samom startu utakmice rijšio pitanje pobjednika, ako je bilo dileme  iprije samog početka.

Prvo je u 7. minutu bio precizan Fil Foden na asistenciju Kajla Vokera, da bi konačan rezultat postavio Erling Haland u 14. minutu osmim golom u sezoni.

Ovom pobjedom "Građani" su zadržali maksimalan učinak nakon šest kola i prvi su na tabeli, dok je Notingem ostao na 10. poziciji sa sedam bodova.

Prvi bod u sezoni osovjila je ekipa Lutona, pošto je na svom terenu igrala neriješeno sa Vulverhemptonom 1:1.

Gosti su od 39. minuta igrali sa igračem manje nakon isključenja Belegardea, ali su uprkos tome, poveli u 50. minutu golom Pedra Nera.

Luton je do izjednačenja stigao u 65. minutu kada je Čarlton Moris realizovao jedanaesterac.

"Šeširdžije" su i dalje na posljednjem mjestu na tabeli uz gol razliku 3:11, dok su "Vukovi" 15. sa četiri boda.

Neriješeno bez golova igrali su Kristal Palas i Fulam koji dijele 8. poziciju na tabeli sa osam bodova.