И.Ш.

16. 09. 2023. 22:22 >> 22:30

1. CFL

Remi Budućnosti dovoljan za prvo mjesto na tabeli

Fudbaleri Budućnosti odigrali su u gostima neriješeno sa Mornarom 0:0, u okviru osmog kola Meridianbet 1. CFL.

Na odmor nakon prvih 45 minuta otišlo se bez postignutih golova.

Budućnost je imala priliku da povede iz jedanaesterca u 54. minutu, ali Balša Sekulić nije bio precizan sa bijele tačke.

Mladost je na DG areni savladala tivatski Arsenal 2:1.

Do druge pobjede ove sezone podgorički sastav došao je golovima Abdulsameda Abdulahija u 49. i Jovana Vujisića u 89. minutu.

Jedini pogodak za Arsenal postigao je Boban Đorđević u 54. minutu.

Jezero je u Pljevljima savladalo Rudar 1:0, a do četvrtog trijumfa došlo je golom Balše Toškovića u prvom minutu utakmice.

Rudar je doživio peti poraz, pa će i nakon osmog kola biti na začelju tabele sa samo jednim trijumfom i postignutim golom.

Bez pobjednika završen je duel Petrovca i Jedinstva, koji su na stadionu "Mitar Mićo Goliš" igrali 1:1.

Domaćin je poveo pogotkom Zorana Mikijelja u 35. minutu.

Konačan rezultat postavio je Ubiratan Brandao De Souza u 53. minutu.

Budućnost je vodeća na tabeli nakon osam odigranih kola sa 15 osvojenih bodova, drugoplasirano Jezero nalazi se na istoj cifri, Petrovac je na 13, dok je Dečić na 11 uz meč manje koji je na programu sjutra.

U posljednjem meču ovog kola, sjutra u 19 sati i 30 minuta, rivali će biti Dečić i Sutjeska.