Л.В. [ Beta ]

02. 08. 2023. 12:18 >> 12:18

SP ZA ŽENE

Južna Afrika u 92. minutu slavila protiv Italije i izbacila je sa Mundijala

Ženska fudbalska reprezentacija Južne Afrike plasirala se danas u osminu finala Svetskog prvenstva, pošto je u Velingtonu pobijedila Italiju sa 3:2, u utakmici posljednjeg trećeg kola Grupe G.

Arijana Karuzo je sa penala u 11. minutu donijela prednost selekciji Italije, da bi Južna Afrika u nastavku preokrenula autogolom Benedete Orsi u 32. i pogotkom Hilde Magaje u 67. minutu.

Karuzo je svojim drugim golom donijela izjednačenje Italiji u 74. minutu, dok je pobjednički gol za afričku selekciju postigla Tembi Kgatlana u drugom minutu nadoknade.

U istoj grupi Švedska je u novozelandskom Hamiltonu pobijedila Argentinu sa 2:0.

Švedska je ranije izborila plasman u nokaut fazu, a do pobjede nad južnoameričkom selekcijom došla je golovima Rebeke Blomkvist u 66. i Elin Rubenson u 90. minutu sa penala.

Prvo mjesto u Grupi G zauzela je Švedska sa maksimalnim učinkom, druga je Južna Afrika sa četiri boda, a Italija sa tri i Argentina sa jednim bodom završavaju učešće.

Švedska će u osmini finala igrati protiv Sjedinjenih Američkih Država, dvostrukih uzastopnih svjetskih prvakinja, dok Južna Afrika igra protiv Holandije.