Л.В.

25. 07. 2023. 12:06 >> 12:06

SP ZA ŽENE

Filipinke priredile senzaciju: Prvi gol u istoriji, srušile Novi Zeland

Fudbalerke Filipina pobijedile su danas u Velingtonu Novi Zeland sa 1:0, u utakmici drugog kola Grupe A na Svjetskom prvenstvu.

Jedini gol pred 33.000 gledalaca postigla je Sarina Bolden u 24. minutu.

To je prvi gol na prvom svjetskom prvenstvu za žensku reprezentaciju Filipina.

Domaćin turnira Novi Zeland postigao je gol u 70. minutu, kada je mrežu zatresla Džeki Hend, ali je poslije upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Poslije dva kola u Grupi A Novi Zeland i Filipini imaju po tri boda.

U drugoj utakmici u toj grupi danas igraju Norveška i Švajcarska. Švajcarska ima tri boda, a Norveška je bez bodova.

U trećem kolu Novi Zeland će 30. jula igrati protiv Švajcarske, a Filipini protiv Norveške.

U Grupi H, Kolumbija je u Sidneju pobijedila Južnu Koreju sa 2:0.

Kolumbija je povela golom Kataline Usme u 30. minutu iz jedanaesterca, a pobjedu je obezbijedila Linda Kajsedo u 39. minutu.

Reprezentativka Južne Koreje Kejsi Fer je sa 16 godina i 26 dana postala najmlađa fudbalerka u istoriji svjetskih prvenstava, u ženskoj i muškoj konkurenciji.

U prvoj utakmici u toj grupi Njemačka je u ponedjeljak pobijedila Maroko sa 6:0.

Na tabeli Grupe H, Nemačka i Kolumbija imaju po tri boda, a Južna Koreja i Maroko su bez bodova.

U drugom kolu, 30. jula Kolumbija će igrati protiv Njemačke, a Južna Koreja protiv Maroka.