И.Ш. [ Beta ]

08. 06. 2023. 10:41 >> 10:44

FUDBALER FIORENTINE

Milenković: Ovakav poraz boli

Fudbaler Fiorentine Nikola Milenković rekao je da njegova ekipa nije smjela lako da primi gol u samoj završnici utakmice, poslije kojeg je izgubila od Vest Hema u finalu Lige konferencija.

"Boli kada izgubite na ovakav način. Ponovo smo igrali zaista dobro, ali moramo uvijek da budemo koncentrisani, posebno u posljednjim trenucima. Nije trebalo da tako lako primimo gol", rekao je Milenković za Skaj Sport Italija.

Fiorentina je sinoć u Pragu izgubila od Vest Hema sa 1:2, u finalu Lige konferencija.

Vest Hem je na stadionu "Eden Arena" poveo u 62. minutu, pošto je sa penala precizan bio Said Benrahma, a Fjorentina je izjednačila u 67. minutu golom Đakoma Bonaventure. Pobjednički gol za englesku ekipu postigao je Džarod Boven u 90. minutu.

"Igrali smo kao tim, ali u nekim situacijama moramo da budemo koncentrisaniji. Imali smo inicijativu, kontrolisali posjed, onako kako uvijek radimo. Nažalost, percepcija i nagovještaj opasnosti po gol, tu nismo bili dobri i za to smo platili", naveo je srpski reprezentativac.

Fiorentina nije uspjela da se plasira u evropsko takmičenje kroz Seriju A pošto je zauzela osmo mjesto na tabeli. Jedina nada joj je da Evropska fudbalska unija (Uefa) izbaci sedmoplasirani Juventus zbog finansijskih malverzacija, pa da se plasira u Ligu konferencija.