Н.Р.

01. 06. 2023. 00:05 >> 00:18

LIGA EVROPE

Spektakl u Budimpešti, Sevilja je prvak Lige Evrope

Fudbaleri Sevilje osvojili su Ligu Evrope, nakon što su u finalu u Budimpešti nakon jedanesteraca bili bolji od Rome ukupnim rezultatom 5:2 i došli do sedme titule u ovom takmičenju. Meč je nakon devedeset minuta završen rezultatom 1:1, a tako je bilo i nakon dva produžetaka.

Španski tim je pehar Lige Evrope osvajao i 2006. godine, 2007. godine, 2014. godine, 2015. godine, 2016.godine i 2020. godine.

Roma je povela u 35.minutu kada je pogodio Dibala, na 1:1 je poravnao Manćini kada je zatresao svoju mrežu u 55.minutu.

Španski tim je ovom pobjedom izborio plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Počeo je duel u Budimpešti...

Fanstastična atmosfera na početku meča.

Bez mnogo uzbuđenja u prvih deset minuta, oprezan početak i jednog i drugog tima.

Spinacola je imao dobru priliku u 12.minutu, nakon asistencije Čelika, šutirao je sa ivice šesnaesterca, siguran golman Sevilje Bono.

Meč prati i predsjednik UEFA, Aleksandar Čeferin.

Tu je i legenda Rome, Frančesko Toti.

Polovina prvog poluvremena, bez pravih prilika, čeka se greška rivala, dosta prekida, rezultat 0:0.

Ni nakon pola sata borbe u Budumpešti bez velikih uzbuđenja, nema golova.

Gooooolllll, Paolo Dibala je pogodio za vođstvo Rome od 1:0 igrao se 35.minut. Manćini je poslao sjajnu loptu ka Dibali - Argentinca niko nije čuvao, lagano je primio loptu između fudbalera Sevilje i zatresao mrežu.

Rasplamsala se borba na terenu, mnogo posla za sudiju Tejlora, pritisak od strane trenera i igrača oba tima.

Nadoknada u prvom poluvremenu čak sedam minuta.

Slavlje navijača Rome nakon gola Dibale.

Veliku šansu imao je Ivan Rakitić u šestom minutu nadoknade prvog poluvremena, šutirao je igrač Sevilje sa preko 20 metara, ali je pogodio stativu.

Završeno je prvo poluvrijeme na "Puškaš areni" Sevilja - Roma 0:1.

Drugo poluvrijeme:

Počelo je drugo poluvrijeme u Budimpešti.

Prvo uzbuđenje u drugom poluvremenu i goooolll za Sevilju, nakon centrašuta Navasa, igrač Rome, Manćini pogodio je sopstvenu mrežu za 1:1 u Budimpešti, igrao se 55.minut.

Zabrinuti navijači Rome nakon gola Sevilje.

Velika šansa za Romu. Gužva u šesnaestercu Sevilje, Ejbraham je prvo pokušao, ali je Bono odbranio, potom je lopta došla do Ibanjesa koji je slabo šutirao, pa je lopta završila pored gola.

Strijelac jedinog gola za sada za Romu, Paolo Dibala napušta teren, ulazi Vajnaldum u 67.minutu.

Sudija Tejlor je dosudio penal za Sevilju u 76. minutu, ali je dobio signal iz Var sobe i nakon toga promijenio odluku, ništa od penala.

Sevilja je reklo bi se bolji rival u drugom poluvremenu, ali po viđenom na terenu, realnih 1:1 u 80.minutu finala u Budimpešti.

Težak posao za sudiju Tejlora, igrao je rukom igrač Sevilje u svom šesnaestercu, ali ništa od penala za Romu u 82.minutu.

Beloti je samo minut kasnije imao veliku priliku, ali nije se najbolje snašao pred golom Bona.

Još šest minuta igre preko devedesetog, po svemu sudeći očekuju se produžeci.

Završen je regularni dio utakmice, gledaćemo produžetke u finalu Lige Evrope.

Produžeci:

Počeo je prvi produžetak.

Bez uzbuđenja u prvih deset minuta produžetka, ekipe kao da čekaju penale.

Kraj prvog produžetka, još 15 minuta igre prije penala.

I u drugom produžetku bez prilika, sigurna igra prije svega u odbrani oba tima.

Pao je ritam, dosta prekida u drugom produžetku, djeluje da Roma očekuje penale, Murinjo veoma nervozan, želi da se obračuna sa klupom Sevilje.

Završen je i drugi produžetak, jedanaesterci ćo odlučiti osvajača Lige Evrope, Smoling je u 131.minutu pogodio prečku za ekipu Rome.

Penali:

Prvi penal imaće Sevilja, Okampos je bio smiren i siguran za 1:0.

Za ekipu Rome prvi penal izvodi Kristante i pogađa za 1:1.

Lamela je sljedeći za Sevilju i on je precizan za 2:1.

Manćini promašuje, Bono brani, ostaje 2:1 za Sevilju.

Rakitić siguran za Sevilju i 3:1 u penalima.

Još jedan promašen penal za Romu, neprecizan Ibanjez, osteje 3:1.

Montijel nije iskoriostio prvu meč loptu, brani Rui Patrisio, ali će penal ipak biti ponovljen i ovoga puta je precizan za novu titulu Sevilje u Ligi Evrope.